Capello trenerem reprezentacji Anglii


14 grudnia 2007 Capello trenerem reprezentacji Anglii

Od paru dni wiadomo było, że Fabio Capello rozmawia z działaczami FA (angielska federacja piłkarska) na temat objęcia stanowiska selekcjonera reprezentacji Anglii. Dziś ta informacja jest już oficjalna.


Udostępnij na Udostępnij na

61-letni Włoch kontrakt podpisał na 4,5 roku. Zastąpił na tym stanowisku Steva McClarena, który został znienawidzony przez Anglików, po tym jak nie udało mu się awansować do finałów Euro 208.

Świeżo upieczony trener pracę rozpocznie 7. stycznia. Formę swoich podopiecznych po raz pierwszy sprawdzić będzie mógł 6. lutego, podczas towarzyskiego meczu Anglia – Szwajcaria na Wembley.

Asystentami „Don Fabio” zostaną Franco Baldini i Italo Galbiati. Za bramkarzy odpowiadać będzie Franko Tancredi, natomiast za odpowiednie przygotowanie fizyczne Massimo Neri.

Fabio Capello
Fabio Capello (fot. tuttoilcalcio.net)

Fabio Capello szkoleniem zajmuje się od 1991 roku, kiedy to został trenerem AC Milan. Właśnie w tym klubie zakończył karierę piłkarską, wcześniej występując w takich zespołach jak Roma, czy Juventus. Jako selekcjoner odnosił wielkie sukcesy. Zdobył cztery razy mistrzostwo Włoch i odniósł tryumf w Lidze Mistrzów z AC Milan. Wygrywał też rozgrywki ligowe pracując w Juventusie, AS Romie i Realu Madryt.

Od 2007 roku pozostawał bezrobotny. W czerwcu tego roku został zwolniony z „Królewskich”, mimo wygranej Primera Division. Po odejściu z „Galacticos” zapowiedział, że chciałby pracować w Anglii. Tak więc marzenie spełnione!

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze