Capello powołał Kevina Daviesa


Selekcjoner reprezentacji Anglii, Fabio Capello, ogłosił kadrę na zbliżający się mecz eliminacji Euro 2012 przeciwko Czarnogórze. Wartym uwagi jest fakt, iż w składzie znalazł się napastnik Boltonu, Kevin Davies.


Udostępnij na Udostępnij na

Kevin Davies to 33-letni napastnik, który nigdy jeszcze nie otrzymał powołania do drużyny narodowej. Bywał on brany pod uwagę w kadrze młodzieżowej, lecz działo się to przed ponad dziesięciu laty. Teraz, gdy niemożliwa jest obecność z powodu kontuzji takich zawodników, jak Jermain Defoe, Bobby Zamora czy Gabriel Agbonlahor, strzelec dwóch goli dla Boltonu w tym sezonie dostał możliwość wykazania się na polu reprezentacyjnym.

Davies dołączy w angielskim ataku do Darrena Benta, Petera Croucha i Wayne’a Rooneya. W tak doborowym towarzystwie jego szanse wyjścia na boisko spadają niemal do zera, ale taka jest rola debiutanta.

Anglia zagra 12 października na Wembley przeciwko Czarnogórze. Będzie to już trzeci eliminacyjny sprawdzian synów Albionu. W dotychczasowych spotkaniach uzbierali wszystkie sześć punktów, wygrywając u siebie z Bułgarią 4:0 i zwyciężając w Bazylei Szwajcarię 3:1.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze