Bukmacherzy – czy piłka nożna może bez nich funkcjonować?


Piłka nożna to prawdziwy hit zarówno w regionalnych oddziałów bukmacherskich, jak i w serwisach działających online.

16 sierpnia 2019 Bukmacherzy – czy piłka nożna może bez nich funkcjonować?

Piłka nożna wywołuje ogromne emocje nie tylko wśród zapalonych kibiców, mediów i środowisk powiązanych ze sportem, ale także pośród miłośników zakładów sportowych. Obstawianie zwycięstw, wyników, ilości bramek czy najlepszych strzelców w Mistrzostwach Świata i Europy oraz meczach ligowych stanowi jeden z najpopularniejszych wyborów graczy.


Udostępnij na Udostępnij na

Przed ważnymi wydarzeniami typowania bukmacherów są szeroko komentowane w mediach sportowych i ogólnych, wywołują dyskusje w klubach, wśród trenerów oraz kibiców. Czy piłka nożna ma zatem szanse obecnie funkcjonować bez bukmacherów? Przedstawiamy blaski i cienie powiązań środowiska piłkarskiego z bukmacherami.

Piłka nożna u bukmacherów

Piłka nożna u bukmacherów wywołuje największe emocje wśród dyscyplin sportowych. Mecze cieszą się popularnością niemal na całym świecie, a najlepsi piłkarze mają status prawdziwych gwiazd – brylują nie tylko na boisku, ale także na ściankach na równi z innymi celebrytami. Wielu kibiców wnikliwie śledzi poczynania ulubionej drużyny czy całej ligi, zmiany w składzie drużyn bądź na stanowiskach trenerów, analizuje formę poszczególnych zawodników w rozpoczynającym się sezonie, zagląda do statystyk wyników.

Mecze przyciągają również do zakładów bukmacherskich, które jeszcze na długo przed takimi wydarzeniami ogłaszają swoje typy i zachęcają do obstawiania. Wielu miłośników piłki nożnej nie tylko emocjonuje się na stadionach, ale i obstawia mecze, aby zarobić na swojej pasji.
W przypadku najważniejszych meczy, często obstawiają również osoby, które nie interesują się zakładami bukmacherskimi, ale traktują taką grę jako doskonałą zabawę. W takim przypadku warto jednak wybierać sprawdzone firmy i serwisy online. Należysz do tego grona i chcesz spróbować swojego szczęścia? Rzetelnych bukmacherów, pozwalających obstawiać piłkę znajdziesz w serwisie: www.oszustwo.info.

Znani bukmacherzy sponsorami piłki nożnej

Wiele największych polskich i światowych firm bukmacherskich nie tylko pozwala obstawiać mecze piłki nożnej, ale i sponsoruje drużyny. Dla bukmacherów stanowi to doskonałą reklamę, ponieważ mecze pierwszoligowe przyciągają ogromne tłumy kibiców, są transmitowane w mediach i szeroko komentowane. Logo sponsora jest wtedy doskonale widoczne (na stadionie, koszulkach zawodników, w Social Mediach klubów), a firma ma szansę budować swoją markę w świadomości społecznej. Wielu kibiców chętniej obstawia zakłady sportowe w firmie, która jest sponsorem ich ulubionej drużyny, ponieważ w ten sposób niejako wspierają zawodników.

Polscy bukmacherzy bardzo chętnie podpisują umowy sponsorskie z najważniejszymi drużynami. Wielu znanych bukmacherów piłkę nożna sponsoruje już od wielu lat. Przykładem jest m.in. firma Betclic, która od tego roku roku współpracuje z Lechią Gdańsk. Oprócz niej jest ona także głównym sponsorem Piasta Gliwice, który ostatnio radzi sobie jednak nienajlepiej, o czym pisaliśmy w tym artykule.

Firma STS – największy polski bukmacher – jest największym prywatnym sponsorem polskiego sportu. Firma od dawna sponsoruje reprezentację Polski. Logo firmy znalazło się m.in. na biletach, programach meczy oraz ściankach do wywiadów podczas eliminacji i turnieju Euro 2016, a oddziały regionalne STS posiadały w swoim wystroju elementy wystroju reprezentacji. Bukmacher od 2015 roku był również strategicznym sponsorem Lechii Poznań. W lipcu 2019 roku STS poinformowała o podpisaniu umowy z Zagłębiem Lublin. Logo STS ma pojawić się na rękawkach koszulek zawodników. Kontrakt ma obowiązywać do czerwca 2021 roku.

W lipcu 2019 roku firma bukmacherska Fortuna podpisała umowę ze Stomilem Olsztyn, stając się tym samym oficjalnym sponsorem klubu. Umowa ma obowiązywać co najmniej do końca sezonu 2019/2020. Na stadionie olsztyńskiej drużyny mają pojawić się nośniki reklamujące Fortunę. Klub wspólnie ze sponsorem planuje również promocję w Social Mediach oraz wiele akcji reklamowych skierowanych do kibiców.

LV BET już kolejny raz podpisał umowę z Zagłębiem Sosnowiec, które zimą przeszło prawdziwą rewolucję kadrową – jej szeregi zasiliło 11 nowych piłkarzy. Od obecnego sezonu logotyp bukmachera trafi na koszulki zawodników drużyny.

Skandale korupcyjne w sporcie – sankcje za obstawianie meczy

Rzetelne analizy i typy bukmacherskie przed meczami oraz sponsorowanie drużyn to jednak tylko jedna ze stron powiązań pomiędzy bukmacherami, a światem piłki nożnej. Piłka nożna stanowi jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych, za którą idą ogromne pieniądze. Na przestrzeni ostatnich lat doszło niestety do wielu skandali w sporcie, w których ujawniano powiązania pomiędzy piłkarzami, a bukmacherami.

Jak informuje Polski Związek Piłki Nożnej, udziału w zakładach bukmacherskich zabrania się:

• zawodnikom profesjonalnym i amatorom,
• sędziom,
• działaczom piłkarskim,
• trenerom,
• delegatom,
• instruktorom,
• członkom sztabu medycznego.

W lipcu 2017 roku PZPN na Komisji Dyscyplinarnej ukarał 3 zawodników za udział w zakładach bukmacherskich (karami pieniężnymi oraz zakazem wszelkiej działalności związanej z piłką nożną).

W 2014 roku głośno było o aferze z udziałem Thomasa Cichona – niemieckiego piłkarza polskiego pochodzenia, którego sąd w Bochum skazał na karę 9 miesięcy więzienia (w zawieszeniu) za obstawianie w zakładach bukmacherskich przegranej VfL Osnabrueck w pojedynku 2. Bundesligi z FC Augsburg. Cichon grał wówczas w VfL Osnabrueck. W 2016 roku zawodnik w wywiadzie dla „Kickrera” stwierdził, że nawet 75% piłkarzy obstawia mecze u bukmacherów i stanowi to jeden z najpoważniejszych problemów współczesnego futbolu. FIFA i UEFA zaostrzają jednak przepisy, a osoby podejrzane w tym względzie mają obecnie obowiązek udowodnienia swojej niewinności. Ich śladem podążył również PZPN.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze