Buffon: Tylko Brazylia jest lepsza niż Włochy


Bramkarz Juventusu Turyn i włoskiej reprezentacji, Gianluigi Buffon, wyraził przekonanie, że Włosi wcale nie są w tak słabej sytuacji, jak wiele innych krajów.


Udostępnij na Udostępnij na

Włoski golkiper postanowił przemówić po tym, jak drużyna z Półwyspu Apenińskiego zebrała sporą krytykę po meczu z Gruzją. Włosi co prawda wygrali spotkanie, ale spisywali się słabo, a obie bramki padły po samobójczych trafieniach Kaładze. Buffon powiedział prasie, że obecnie tylko Brazylia ma mocniejszą drużynę niż Włochy.

Tak dużo reprezentacji jest w kryzysie. Wychodzi na to, że i tak idzie nam lepiej niż im, jesteście w stanie w to uwierzyć? – powiedział z uśmiechem bramkarz Juventusu do zaskoczonych dziennikarzy.

Buffon wypowiedział się także na temat dwóch reprezentacji, które oddalają się od awansu do Mistrzostw Świata w RPA: Francji i Argentyny.

Chcą zwolnić Domenecha? Oczywiście, kiedy nie ma wyników zawsze tak jest. Maradona także jest zagrożony dymisją? Przegrał z Brazylią u siebie, a wiadomo, że trener zawsze jest rozliczany, jako pierwszy – powiedział Buffon. – Jest tylko jeden zespół mocniejszy od nas: Brazylia, ale my też jesteśmy już prawie na Mundialu, więc jesteśmy względnie szczęśliwi – zakończył bramkarz „Starej Damy”.

Włosi przewodzą obecnie swojej grupie eliminacyjnej i w środę w Turynie zmierzą się z reprezentacją Bułgarii.

Komentarze
~... (gość) - 14 lat temu

Obecnie na Swiecie lepszymi reprezenatcjami od
reprezentacji Włoch są np. fenomenalna Hiszpania,
Holandia i Anglia. Buffon chyba lekko przesadził z tą
wypowiedzią.

Odpowiedz
~zal (gość) - 14 lat temu

kulfon przesadził haha szkoda go.. ; ] no cuż staruch
naiwny... a hiszpania ich by rozwaliła na lajcie ;)

Odpowiedz
~min (gość) - 14 lat temu

włosi to najlepsza rep na świecie a wto gó**a

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze