Buffon niezadowolony mimo wygranej


Gianluigi Buffon i jego koledzy pokonali wczoraj Maltę 2:0 i zachowali pierwszej miejsce w grupie B. Jednak bramkarz Juventusu nie był zbyt zadowolony z przebiegu tego spotkania.


Udostępnij na Udostępnij na

Włosi zapewnili sobie wygraną z Maltą po dwóch golach niesamowitego Mario Balotellego. Napastnik Milanu znajduje się ostatnio w wyśmienitej formie i widać, że powrót do ojczyzny dobrze mu zrobił. Jednak w obronie wicemistrzowie Europy popełnili sporo błędów, z czego bardzo niezadowolony był Buffon. 

Bramkarz Juventusu uwijał się jak w ukropie, broniąc między innymi karnego wykonywanego przez Michaela Mifsuda i ratując swój zespół także w innych sytuacjach. Po spotkaniu natomiast wylewał swoje żale reporterom. 

Było wiele trudności w trakcie tego spotkania, było bardzo wietrznie, a boisko było ekstremalnie mokre. Na dodatek jeśli nie ma 100% koncentracji i skupienia, wtedy wpada się w kłopoty. Nie jestem jedyny, który się denerwuje. Takie sytuacje zdarzają się bowiem, kiedy rozgrywamy mecze z rywalami z niższej półki. Karny był tylko incydentem, ale jeśli dodamy do tego pięć czy sześć okazji, pokazuje to nam, że nie był to spacer w parku. Takie rzeczy już się nie zdarzają, szczególnie na wyjazdach.

Włochom udało się jednak zachować czyste konto, a spotkanie odbywało się w obliczu dwóch sensacyjnych informacji. Pierwszą było zakończenie kariery przez Morgana De Sanctisa, zastępcę Buffona i jego dobrego przyjaciela. Z kolei drugą było podtrzymanie znakomitej dyspozycji przez Mario Balotellego, który zapewnił swojej drużynie wygraną dwoma golami. Dzięki niemu Włosi mają trzy punkty przewagi nad Bułgarią mimo rozegrania jednego meczu mniej. 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze