Brazylia pewnie ogrywa Zimbabwe. Obejrzyj gole!

2 czerwca 2010 Brazylia pewnie ogrywa Zimbabwe. Obejrzyj gole!

W pierwszym środowym meczu towarzyskim reprezentacja Carlosa Dungi wygrała z Zimbabwe 3:0 (2:0). Nie wliczając przerwy między dwiema połowami, wszystkie bramki padły w przeciągu zaledwie kwadransa.

Michel Bastos otworzył wynik meczu
Michel Bastos otworzył wynik meczu (fot. Tomwfootball.wordpress.com)

Mecz rozpoczął się całkowicie nieoczekiwanie. Zimbabwe skutecznie stawiało opór pięciokrotnemu mistrzowi świata, przez co goli nie oglądaliśmy aż do 41. minuty. Wówczas o swoim potężnym uderzeniu dał znać Michel Bastos, który z narożnika pola karnego precyzyjnie, a przede wszystkim silnie, dał prowadzenie drużynie „Canarinhos”. To jednak nie był koniec strzelania w pierwszej połowie. Dwie minuty przed zejściem do szatni na 2:0 podwyższył Robinho. Napastnik Santosu w sytuacji sam na sam z golkiperem Zimbabwe nie mógł się pomylić. Drugą odsłonę od zdecydowanych ataków i chęci szybkiego strzelenia kolejnej bramki rozpoczęli Brazylijczycy. Cel ten udało się zrealizować już w 55. minucie, kiedy to akcję sfinalizował Elano. Pomocnik Galatasaray Stambuł miał najprostsze z możliwych zadań – skierować futbolówkę do pustej bramki. Ostatecznie podopieczni Carlosa Dungi wygrali pewnie, choć przez dłuższy fragment meczu goli nie oglądaliśmy.

Zimbabwe – Brazylia 0:3 (0:2)