Brazylia i Włochy na remis

W towarzyskim meczu rozegranym w Genewie Brazylia zremisowała z Włochami 2:2. Bramki zdobywali Fred, Oscar oraz De Rossi i Balotelli.

Pierwszy strzał już w 2. minucie oddał Hulk, jednak uderzył słabo i bez problemów piłkę złapał Buffon. Chwilę później Giaccherini ograł Davida Luiza i uderzył mocno w kierunku krótszego słupka, ale dobrze interweniował Cesar. Mecz toczony był w dobrym tempie i kolejny raz musiał bronić Buffon. Neymar ładnie ruszył środkiem i uderzył zza pola karnego, ale blisko środka bramki. Po długiej piłce dobrą okazję do zdobycia gola miał Balotelli, ale ponownie, tym razem nogami, strzał wybił Cesar. Kolejny strzał napastnik Milanu oddał w 13. minucie i piłka po rykoszecie minimalnie minęła słupek.

Po bardzo obiecujących pierwszych minutach tempo gry nieco spadło. Nadal przeważali Włosi, natomiast Brazylijczycy zdecydowanie nie zachwycali. Bardzo dobrą okazję do zdobycia gola miał Maggio, który otrzymał świetnie podanie od Pirlo, ale został zatrzymany przez Cesara. W 33. minucie, mimo że to Włosi wyglądali lepiej, prowadzenie objęli „Canarinhos”. Po dośrodkowaniu Hulka piłkę podbił Bonucci, a niepilnowany Fred z kilku metrów pokonał Buffona strzałem przy krótkim słupku.

Podopieczni Cesare Prandellego potrzebowali kilku minut na otrząśnięcie się, a doprowadzić do remisu próbował Balotelli, jednak ponownie bardzo dobrze spisał się Cesar, który obronił bardzo mocne uderzenie włoskiego napastnika. W 42. minucie Brazylijczycy strzelili drugiego gola. Ładnie wyprowadzona kontra zakończyła się podaniem Neymara do Oscara, który uderzył zewnętrzną częścią buta obok Buffona i ustalił wynik pierwszej połowy.

W przerwie Prandelli przeprowadził podwójną zmianę. Na drugą połowę nie wyszli już Pirlo i Osvaldo, a zastąpili ich Cerci i El Shaarawy. W 54. minucie Włosi zdobyli gola kontaktowego. Po rzucie rożnym najpierw piłki nie przeciął Alves, a potem Dante nie upilnował De Rossiego, który wpakował piłkę do siatki. Chwilę później był już remis. Balotelli świetnie uderzył zza pola karnego i mimo że Cesar wyciągnął się jak struna, zdołał jedynie musnąć piłkę, która wpadła do bramki.

Felipe Scolari postanowił zareagować i po godzinie gry zdjął Oscara, za którego wszedł Kaka. W grze Brazylii jednak nic się nie zmieniło, a Balotelli miał szansę na dublet. Po dobrym przyjęciu piłki na piątym metrze uderzył w kierunku bramki, ale po raz kolejny dobrze spisał się Cesar. W 68. minucie po rzucie rożnym najwyżej wyskoczył Bonucci, ale jego strzał głową o centymetry minął słupek.

Kolejne minuty nie były najlepsze. Gra przeniosła się do środka pola, gdzie było bardzo dużo walki, co skutkowało też coraz ostrzejszymi wejściami i żółtymi kartkami. Obaj trenerzy przeprowadzali zmiany, co również dobrze nie wpłynęło na poziom spotkania. Ostatecznie w tym dość ciekawym meczu towarzyskim Brazylia zremisowała z Włochami 2:2, mimo że to podopieczni Cesare Prandellego byli stroną przeważającą.