Boca w finale

W rozegranym dziś półfinałowym spotkaniu Klubowych Mistrzostw Świata Boca Juniors Buenos Aires pokonali Etoile du Sahel 1:0. Jedyną bramkę spotkania zdobył Neri Cardozo.

Jedyny jak się okazało gol meczu padł dopiero w 37 minucie. Martin Palermo zagrał piłkę do Rodrigo Palacio, który zagrał piłkę w pole karne. Tam czekał już piłkarz z numerem 19 na niebiesko-żółtej koszulce i posłał futbolówkę do siatki.

Ta bramka poderwała Etoile do walki. Tunezyjczycy mieli okazję do wyrównania tuż przed przerwą. Mohamed Ali Nafkha znalazł podaniem Amine Chermitiego, jednak strzał z lewej nogi gwiazdy Etoile został obroniony przez Mauricio Carantę.

W drugiej połowie gry przeważał zespół z Afryki, jednak nie potrafił skutecznie przełamać argentyńskiej defensywy. I to mimo osłabienia, któremu Boca Juniors ulegli w 65 minucie, gdy usunięty z boiska został Fabian Vargas.

Argentyńczycy, mimo gry w osłabieniu, stwarzali sobie dogodne sytuacje do podwyższenia rezultatu. W ostatnich kilku minutach najpierw poprzeczka zatrzymała strzał z 16 metrów Palacio, potem niecelnie główkował Palermo.

Tuż przed zakończeniem spotkania rezerwowy Etoile mógł zostać bohaterem. Jednak Gilson Silva, bo o nim mowa, po uderzeniu piłki głową trafił w słupek. Tunezyjczycy mogą być z siebie zadowoleni, gdyż nie byli gorsi, jednak jakiś niesmak na pewno pozostaje.

Data: 12.12.2007, 19:30 czasu lokalnego
Miejsce: Stadion Narodowy, Tokio
Widzów: 37255
Sędzia: Claus Bo Larsen (Dania)