Berg chce do Barcy


Dość niespodziewanym liderem obecnych rozgrywek Eredivisie jest ekipa FC Groningen. Jednym z motorów napędowych tej ekipy jest szwedzki napastnik, Marcus Berg. Nic więc chyba dziwnego, że wysoko oceniany atakujący Groningen znalazł się na celowniku lepszych klubów. Sam Szwed nie jest jednak pewny, czy chciałby grać w Ajaxie czy PSV... W każdym razie nie wtedy, gdy w grę wchodzi angaż w FC Barcelonie.


Udostępnij na Udostępnij na

Groningen jest nie niespodzianką, ale wręcz sensacją tegorocznych rozgrywek w Holandii. Po pięciu kolejkach ekipa z Euroborg Stadion ma na koncie 13 punktów i bezapelacyjnie obejmuje pozycję lidera tabeli. Niebanalną rolę w odniesieniu sukcesu przez klub z północy Holandii pełni szwedzki atakujący, Marcus Berg, który w pięciu meczach zdobył pięć bramek. Nic dziwnego, że jest obecnie jednym z najbardziej rozchwytywanych piłkarzy w Europie.

Interesuje się nim wiele klubów notowanych wyżej niż Groningen, w tym holenderskie Ajax i PSV. Sam piłkarz ze Skandynawii nie jest jednak pewien, czy przejście do jednego z tych dwóch klubów byłoby dobrym pomysłem.

– Nie jestem pewien, czy chciałbym grać w innym holenderskim klubie niż Groningen. Jeśli jednak PSV lub Ajax złożyłyby oferty, na pewno bym się nad nimi zastanowił – powiedział w wywiadzie dla Sportweek. – Nie wiem co się stanie zimą. To, czy przejdę do silniejszego klubu, zależy od Groningen. Nie wiem, czy puszczą mnie, czy też będą chcieli zbudować silniejszą ekipę. Ja jednak chciałbym spróbować swoich sił w innej lidze. – kontynuował.

– Moim marzeniem jest gra dla Barcelony. Nie jest to jak na razie realistyczny pomysł, jednak nie wiadomo, co przyniesie czas, a marzenia nie są karalne – zakończył z uśmiechem na twarzy Szwed.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze