Beniaminek pokonuje Wisłę!

7 kwietnia 2013 Beniaminek pokonuje Wisłę!

„Biała Gwiazda” nie zdołała utrzymać prowadzenia z pierwszej połowy i po bramkach Zbozienia oraz Urbana przegrała 1:2. Po 21. kolejce krakowianie zajmują 10. miejsce w tabeli.

W niedzielę o godz. 17:15 na stadionie przy ul. Reymonta 22 Wisła Kraków podejmowała Piasta Gliwice. Przed meczem obie drużyny zapowiadały walkę o zwycięstwo. Spotkanie rozpoczęło się od wysokiego pressingu gości. Piast zamknął Wisłę na jej własnej połowie, ale nie potrafił tego skutecznie wykorzystać.

Zbozień dał zwycięstwo Piastowi
Zbozień dał zwycięstwo Piastowi (fot. Agnieszka Skórowska/iGol.pl)

W 8. minucie fatalny kiks przytrafił się Matrasowi w swoim polu karnym. Po dośrodkowaniu Kosowskiego z lewej strony pomocnik Piasta… zagrał piłkę z powrotem do „Kosy”, który dośrodkował ją do Ilieva, a ten skierował futbolówkę do siatki gości. 1:0 dla gospodarzy! Wisła poszła za ciosem i atakowała bramkę rywali. W 12. minucie futbolówka znów znalazła się w siatce Sztumskiego, ale strzelec, Patryk Małecki, był na wyraźnym, metrowym spalonym. Gol nieuznany.

W 20. minucie inicjatywę przejął Piast. Matras wypuścił sobie piłkę, Pareiko zdołał uciec z rękami, ale Matras zostawił stopę i zahaczył nią o nogę bramkarza Wisły. Sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny, co najmniej kontrowersyjny. Jednak Sergei Pareiko obronił strzał Podgórskiego z 11 metrów! Kapitan Piasta uderzył płasko w kierunku prawego rogu, jednak Estończyk zdołał sięgnąć piłkę. W Krakowie dalej było 1:0.

W 30. minucie po dośrodkowaniu Kosowskiego z rzutu wolnego Chavez główkował z siódmego metra, ale dobrą interwencją popisał się Szumski, chociaż wybił piłkę pod nogi Genkowa, którego dobitka trafiła w słupek i… Szumskiego, który w końcu opanował sytuację na przedpolu swojej bramki. Piast mógł mówić o naprawdę sporym szczęściu.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Wisła po strzeleniu bramki wyraźnie się cofnęła i wyczekiwała momentu do kontrataków. Spotkanie toczone było w niezłym – jak na polską ligę – tempie i mogło się podobać.

W przerwie bez zmian. Druga połowa do 54. przebiegała pod dyktando Wisły. Krakowianie grali ofensywnie i próbowali zagrozić bramce rywali. Do czasu…

W 71. minucie po centrze Podgórskiego z rzutu wolnego Klepczyński przedłużył piłkę na dalszy słupek, gdzie Zbozień skierował ją głową do bramki Wisły. 1:1! Dwie minuty później z rzutu rożnego w pole karne Wisły dośrodkował znów Podgórski, piłka odbiła się od pleców Jovanovicia i trafiła do Urbana, którego pierwszy strzał z trzech metrów obronił Pareiko, jednak wobec dobitki był już bezradny. Szok! Wisła przegrywa u siebie 1:2!

Do końca meczu krakowianie dążyli do wyrównania wszystkimi możliwymi sposobami. Nie udało się. Beniaminek znów ograł jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów i awansował na 5. miejsce w tabeli. „Biała Gwiazda” z kolei doznała pierwszej porażki w rundzie wiosennej.