Beckham poleci na mistrzostwa


Włoski selekcjoner reprezentacji Anglii zapowiedział, że jeśli tylko nic nie stanie na przeszkodzie, David Beckham poleci razem z drużyną na mistrzostwa świata do Republiki Południowej Afryki.


Udostępnij na Udostępnij na

Beckham rozegrał już 114 spotkań w barwach „Synów Albionu”. W dodatku ostatnio bardzo regularnie pojawia się w składzie, chociaż najczęściej jako rezerwowy. Za kadencji Fabio Capello tylko Gareth Barry meldował się częściej na murawie od pomocnika Los Angeles Galaxy.

Capello wyraża się o Beckhamie w samych superlatywach. – Oczywiście musimy poczekać do czerwca, jednak już teraz „Becks” jest w grupie piłkarzy, na których bardzo liczę. Jego obecność ma niezwykle istotne znaczenie dla morale zepsołu – powiedział Włoch dla Dailly Mirror.

W czasie mistrzostw świata Beckham będzie miał 35 lat. Do rekordu Petera Shiltona brakuje mu tylko jedenaście spotkań. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że swój 126 występ dla reprezentacji Anglii pomocnik rozegra właśnie w RPA. Beckham może być też pierwszym Anglikiem, który będzie reprezentował swój kraj w czterech kolejnych turniejach o czempionat najlepszej drużyny globu.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze