Bayern rozbija Alemannię w Pucharze Niemiec

W ostatnim meczu ćwierćfinałowym DFB-Pokal Bayern Monachium rozbił drugoligową Alemannię Aachen aż 4:0. Na stadionie Tivoli w Akwizgranie bramki strzelali kolejno Mario Gomez, dwie Thomas Müller oraz Arjen Robben.

Pierwszy gol padł po 25 minutach. Nowy nabytek Bayernu, Luiz Gustavo, idealnie dośrodkował, a piłkę do siatki wbił głową niepilnowany Mario Gomez. Do przerwy podopiecznym Luisa van Gaala nie udało się jednak podwyższyć wyniku i musieli się zadowolić skromnym 1:0.

Po przerwie dużo lepiej prezentowała się Alemannia, jednak świetnym refleksem wykazywał się raz po raz bramkarz Bayernu, Thomas Kraft. Różnicę zrobiło dopiero wejście na boisko Arjena Robbena w 72. minucie spotkania. Zaledwie trzy minuty później Holender zaliczył asystę przy golu Thomasa Müllera na 2:0. Kolejne pięć minut zajęło „Bawarczykom” wypracowanie idealnej akcji na zdobycie trzeciej bramki. Tym razem Müller strzelał po podaniu Gomeza. Wynik na 4:0 ustalił już sam Arjen Robben, który po podaniu Schweinsteigera z najkrótszej odległości wbił piłkę za linię.

Bayern zagwarantował sobie tym samym występ w półfinałach Pucharu Niemiec. Obok piłkarzy z Bawarii zagrają w nich jeszcze Energie Cottbus, MSV Duisburg i Schalke Gelsenkirchen.