Baltic Arena: Kolejny krok do przodu


W Gdańsku wykonano kolejny krok do przodu przy budowie stadionu. 12 maja odbyło się przekazanie decyzji lokalizacyjnej w sprawie budowy Baltic Areny. Jest to kolejny etap przy długiej i mozolnej pracy papierkowej, który włodarze miasta mają już za sobą.


Udostępnij na Udostępnij na

Uśmiechy, uściski i wzajemne zapewnienia, że współpraca przebiega doskonale. W takiej atmosferze wojewoda pomorski Roman Zaborowsk przekazał dokument prezydentowi Gdańska Paweł Adamowicz. Kopię dokumentu otrzymał również Maciej Kowalczuk – szef Departamentu Kultury i Sportu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

„Decyzja lokalizacyjna jest potrzebna, gdy obiekt nie jest ujęty w planie zagospodarowania przestrzennego. Wydajemy ich wiele, ale tą warto się pochwalić” – mówił Zaborowski. Należy dodać, że decyzję uzyskano bardzo szybko i sprawnie.

Na przekazaniu decyzji lokalizacyjnej obecny był również Ryszard Trykosko, prezes spółki BIEG 2012. Uspakajał, że obecny zastój na działce, na której powstanie stadion, nie spowoduje opóźnień. „Do przyszłego tygodnia trwa zbieranie ofert do przetargu na wywóz gruzu. – Oferenta poznamy na początku czerwca, pod koniec czerwca powinna się rozpocząć wywózka, zgodnie z kontraktem prace trzeba będzie wykonać w 70 dni, czyli do początku września” – powiedział Trykosko.

„Kolejnymi ważnymi dokumentami w związku z Baltic Areną będą „Wpływ na środowisko naturalne” (ma być wydana na początku czerwca) oraz pozwolenie na budowę, które ma być złożone do końca lipca. – Zgoda może być wydana w miesiąc, zatem we wrześniu zamierzamy ogłosić przetarg na prace budowlane” – dodaje prezes BIEGu 2012 .

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze