Bad Waldersdorf – siedziba „Biało-czerwonych”


Bad Waltersdorf to niewielka miejscowość w prowincji Steiermark, położona w pobliżu autostrady A2, którą do Wiednia można dojechać w półtorej godziny, a do Grazu w pół godziny.


Udostępnij na Udostępnij na

To tutaj w hotelu „Der Steirerhof swoją bazę mają piłkarze reprezentacji Polski. Miejscowość ta cieszy się ogromną popularnością, nie tylko ze względu na piękne położenie, ale również na doskonałe warunki do szlifowania formy. Z tego kurortu regularnie korzystają piłkarze Arsenalu Londyn. Całe miasteczko jest przygotowane nie tylko do przyjęcia naszych piłkarzy, ale również kibiców. Polskie flagi, kwiaty w biało-czerwonych barwach czy napisy po polsku, to wszystko ma sprawić by nasi kadrowicze poczuli się jak w domu. W razie problemów z porozumiewaniem się, specjalnie na Euro 2008 została zatrudniona tłumaczka, która będzie do dyspozycji kibiców.

Dla tych, którzy nie mają biletów na wszystkie mecz Polaków, w pobliżu stadionu, na którym trenują nasi zawodnicy, umieszczony został telebim, dzięki któremu będzie można na bieżąco, w szerszej grupie oglądać mecze Euro. Jednak to nie koniec atrakcji. Wiadomo, mecze najlepiej ogląda się w pubie, pomijając oczywiście wizytę na stadionie. Restauratorzy zadbali o to, by w każdej restauracji, pubie czy ogródku piwnym kibice mogli się bawić do białego rana, a przy tym dobrze zjeść. Oczywiście oprócz dań regionalnych, kucharze serwować będą również nasze rodzime dania. Do Klagenfurtu, gdzie rozgrywać będziemy dwa spotkania z Niemcami i Chorwacją jest 187 km, a do Wiednia 120 km.

W związku z tym nie każdy za pewne będzie chciał mieć blisko na te spotkania, a także być bliżej swoich ulubieńców. Władze miasta udostępniły kibicom 1300 łóżek, a więc miejsc noclegowych nie powinno zabraknąć. W przypadku naszej reprezentacji, to spokojniejszego miejsca na ziemi, to chyba nie ma. Nasza reprezentacja jest pilnie strzeżona przez ochroniarzy zarówno z Polski jak i Austrii. Nie daleko ośrodka treningowego powstała specjalna aleja, w której fani będą mogli uzyskać autografy od naszych kadrowiczów. Ale to nie koniec atrakcji dla fanów, otóż przewidziany jest jeden trening otwarty dla kibiców.

Ma on się odbyć na lokalnym stadionie, który pomieści 3 tys. osób. Polacy wbrew opinii jaka panuje za granicą, na meczach swojej reprezentacji potrafi się bawi, nie robiąc żadnych szkód. Jednak dla zapewnienia bezpieczeństwa w Bad Waltersdorf stacjonować będzie 120 policjantów, z czego większe oddziały będą znajdować się w strefie zamkniętej, a więc przeznaczonej tylko dla reprezentacji Polski. Miejmy nadzieję, że spokój i cisza pozwolą naszym się doskonale przygotować i odnieść sukces, w tych historycznych finałach Euro 2008.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze