Ayew zmienia klub


Zawodnik Olympique Marsylia, Jordan Ayew, do końca sezonu będzie występował w FC Sochaux. Oba kluby porozumiały się w sprawie półrocznego wypożyczenia piłkarza.


Udostępnij na Udostępnij na

Ghańczyk przybył do Marsylii w 2005 roku. Od 2009 występuje w pierwszym zespole, razem ze swoim bratem Andre. Poprzedni sezon był bardzo udany dla młodego napastnika, który był kluczową postacią drużyny. Zagrał łącznie w 47 meczach i strzelił 10 bramek. Obecny sezon nie układa się już po myśli Ayewa. Gra coraz mniej, nie mieści się w pierwszej jedenastce. W rundzie jesiennej tylko siedem razy wychodził w pierwszym składzie.

Najlepszym rozwiązaniem dla niego było więc wypożyczenie. Jest nadal świetnym zawodnikiem, ale potrzebuje zespołu, w którym będzie mógł regularnie grać. Zgłosiło się Sochaux, które nie może się odbić od dna tabeli i potrzebuje wzmocnień, żeby spokojnie zapewnić sobie byt w Ligue 1 w przyszłym sezonie. Piłkarz przyjeżdża do klubu jako gwiazda, więc będą spore wymagania w stosunku do jego osoby, co z jednej strony może stać się problemem, a z drugiej tylko pomóc w karierze. Trener Sochaux, Herve Renard, zadeklarował, że 22-latek będzie kluczowym zawodnikiem drużyny i może być pewny występów, co pomoże mu również w angażu do kadry Ghany na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Brazylii.

Komentarze
~DamienPerquis (gość) - 10 lat temu

Mam nadzieję, że pomoże Sochaux wydostać się ze
strefy spadkowej.

Odpowiedz
~Biker (gość) - 10 lat temu

To napewno konkretne wzmocnienie. Niedawno dolaczyl
do Sochaux Zambijczyk Emmanuel Mayuka,a pod swoje
skrzydla sprowadzil go trener Harve Renard. Panowie
swietnie sie znaja i odniesli spektakularny
sukces w P.N.A. w 2012
roku zdobywajac zloty medal z reprezentacja Zambii.
Oby sie udalo Sochaux zostac w ligue1 na przyszly
sezon:-)

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze