Avci poprowadzi Turcję


Abdullah Avci zastąpił Guusa Hiddinka i to on będzie selekcjonerem reprezentacji Turcji. W przeszłości prowadził drużynę do lat 17.


Udostępnij na Udostępnij na

Przegrane baraże z Chorwacją do Euro 2012 sprawiły, że Guus Hiddink sam podał się do dymisji. Nowym selekcjonerem Turcji został Abdullah Avci, który dla tej pracy zrezygnował ze stanowiska trenera w klubie Istanbul BB SK. Jego umowa obowiązywać będzie do 2015 roku.

Avci nie krył zadowolenia po oficjalnym zaprezentowaniu go jako nowego trenera kadry. – To dla mnie zaszczyt, ale również duża odpowiedzialność. Jestem bardzo szczęśliwy, że zostałem wybrany na tak ważne stanowisko. Chcę pomóc Turcji w osiąganiu dobrych wyników i cieszyć się jej sukcesami – powiedział.

Największym sukcesem Avciego jest bez wątpienia zdobyty z Turcją tytuł mistrzów Europy do lat 17 w 2005 roku we Włoszech. Z klubem ze Stambułu w minionym sezonie wygrał Puchar Turcji. Podkreślał to chociażby prezes tureckiej federacji piłkarskiej, Mehmet Ali Aydinlar. – Pan Avcı zasługiwał na to stanowisko jako trener, który wygrał mistrzostwa Europy UEFA do lat 17 i awansował do półfinału mistrzostw świata. Wierzę, że poprowadzi zespół do wielu sukcesów.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze