Aurelio odchodzi z Liverpoolu


Obrońca siódmego zespołu Premier League, Liverpool FC, Fabio Aurelio odrzucił ofertę nowego kontraktu, jaką złożył mu klub. Jak powiedział trener „The Reds”, opuści on klub w nadchodzącym tygodniu.


Udostępnij na Udostępnij na

Pobyt Brazylijczyka na Anfield to pasmo kontuzji. Ogromną część ostatniego sezonu stracił na leczeniu kontuzji kolana (co ciekawe, nabawił się jej grając z synem w piłkę), a kiedy już wrócił do treningów, pojawiły się problemy z udem.

Liverpool nie chciał płacić zawodnikowi, który nie gra, więc nowa umowa była tak skonstruowana, że wszystkie pieniądze, jakie miałby otrzymać Aurelio, to pokaźne premie meczowe. 30-latek nie podpisał nowego kontraktu, gdyż jak sam stwierdził, potrzebuje większej finansowej stabilizacji. Tym samym jego czteroletni pobyt na Anfield dobiega końca.

O zawodniku wypowiedział się trener „The Reds”, Rafael Benitez:

Kontrakt Fabio dobiega końca i niedługo się rozstaniemy. Próbowaliśmy się porozumieć w kwestii jego przedłużenia, ale niestety nie udało się to. Nigdy nie miałem zastrzeżeń do jego pracy. Jedynym problemem Fabio były częste kontuzje, szkoda, bo to świetny zawodnik.
 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze