Apollon wygrywa na Łazienkowskiej

3 października 2013 Apollon wygrywa na Łazienkowskiej

W grobowej atmosferze Legia Warszawa przegrała mecz z Apollonem Limassol w fazie grupowej Ligi Europy. Tym sposobem warszawska ekipa nadal widnieje w klasyfikacji z zerowym dorobkiem punktowym.

Legia gra o pierwsze punkty w tegorocznej Lidze Europy…
Legia gra o pierwsze punkty w tegorocznej Lidze Europy… (fot. Streamsport.org)

Legia kombinowała, jak mogła, a Apollon czekał i się doczekał. Jedna zabójcza kontra wystarczyła, by wygrać na Łazienkowskiej. Porażka może i niezasłużona – ale jednak porażka. Jak zwykle możemy powiedzieć, że ewentualnie za rok znowu będziemy mieć szansę. Dobranoc.

90. Cztery minuty doliczone.

89. Jose Catala wchodzi z ławki gości.

87. Ależ blisko był Kucharczyk po główce! Piłka jednak w rękach Hidiego.

85. Dobrze wykonujący stałe fragmenty gry Tomek Brzyski zmienia Michała Żyrę.

85. W Turcji 3:3.

84. Furman jak zwykle nad bramką.

84. Jest szansa. Rzut wolny z 18 metrów dla Legii.

82. Furman za Pinto.

80. Trudno będzie odwrócić losy tego spotkania.

78. I odpowiedź Legii – żółta kartka dla Dossy Juniora.

77. Ewidentna ręka i żółty kartonik dla Vasiliou.

76. Na stadionie rozbrzmiewa nieśmiały doping fanów z Cypru.

75. Pierwsza zmiana, zmęczonego Ojamaę zmienił wspomniany wcześniej Michał Kucharczyk.

74. Do wejścia gotowy Kucharczyk, a na boisku koncert stałych fragmentów gry dla Legii.

71. Żyro produkuje się w polu karnym, ale żaden jego kolega nie pokwapił się mu pomóc. Nie wygląda to już tak dobrze jak w pierwszej połowie…

70. Chwilę powiało nudą…

66. Czyżby przyjezdni zaczęli grać na czas? Na bardzo zimnym boisku poleżał sobie Hidi.

64. Znów kontra gości i znów było bardzo groźnie, ale tym razem górą Skaba.

62. Dwaliszwili, Rzeźniczak, Ojamaa, Żyro, ale nic z tego…

59. Legia znów dominuje…

56. Błyskawiczny kontratak Apollonu i bramka… Za zmarnowaną „jedenastkę” zrehabilitował się Sangoy. Skaba robił, co mógł, ale nie zdołał dosięgnąć do futbolówki. Szkoda, 0:1.

50. Dobra próba Dwaliszwilego, ale na posterunku Hidi.

46. Gramy!

Przerwa. Legia ma przewagę ale nie potrafi jej wykorzystać. Takie walenie głową mur jak w drugiej połowie meczu ze Śląskiem… Miejmy nadzieję, że z takim samym efektem.

45+. Żyro do Ojamy – przed reprezentantem Estonii był tylko bramkarz, ale okazał się przeszkodą nie do przejścia.

45. Sędzia dolicza dwie minuty.

45. Śmiesznie brzmią te okrzyki piłkarzy, niewątpliwie lepsze byłoby ryknięcie „Żylety”.

43. Ładnie w pole karne wparował Vrdoljak, ale strzał był daleki od ideału.

41. Optyczna przewaga Legii się powiększa, ale gola, jak nie było, tak nie ma…

39. Trabzonspor się rozkręca. Drużyna Mierzejewskiego prowadzi już 3:1.

37. Taktyczny faul Pinto, którego sędzia „nagrodził” żółtym kartonikiem.

35. Trener Urban spogląda na telefon. Czyżby zmiana statusu na fejsie? A może jakiś tweet? :)

33. Jesteśmy pod bramką gości. Dobra centra Ojamy, ale o kilka milimetrów Dwaliszilego uprzedził Karipidis.

31. W Turcji nadal Trabzon prowadzi 2:1.

30. Tym razem na ziemi leży Dwaliszwili, a gwizdek sędziego nadal milczy.

29. Przed polem karnym upada Ojama, ale sędzia każe grać dalej. Na bardzo dużo pozwala dzisiaj piłkarzom arbiter Martin Atkinson.

24. Do piłki podszedł Gasto Sangoy, głęboki wdech i… PUDŁO! Nadal 0:0!

24. Rzut karny dla Cypryjczyków! Faulował w polu karnym Skaba.

20. Z dystansu uderzył Ojamaa, jednak zabrakło kilku metrów. Tymczasem Lazio przegrywa z Trabzonsporem w Turcji 0:1.

15. Pierwszy wolny dla Apollonu i pierwsza pewna interwencja Wojciecha Skaby.

12. Znów dobrze zapowiadająca się akcja Legii, ale kluczowe podanie Pinto do Lado zdecydowanie nie wyglądało tak, jak powinno.

Drużyna z Cypru przed dzisiejszym meczem
Drużyna z Cypru przed dzisiejszym meczem (fot. Grzegorz Rutkowski / iGol.pl)

8. Gospodarze pod presją sprawnie przeprowadzili piłkę z defensywy do ataku, tam dobre podanie otrzymał Ojamaa i sprytnym lobem chciał pokonać golkipera gości. Isli Hidi wzrokiem odprowadził piłkę, która ostatecznie odbiła się od poprzeczki. W tej chwili goście z Cypru nie istnieją…

4. Legia w natarciu, dwa stałe fragmenty gry, ale defensywa gości bez większych problemów.