Anglia w gazie – Puchar FA

26 stycznia 2013 Anglia w gazie – Puchar FA

W 1/16 finału Pucharu FA awans do dalszej fazy wywalczyły: Reading, Milton Keynes, Wigan Athletic i Luton.

Dwie niespodzianki i dwa wyniki, których moglibyśmy się spodziewać przed meczem. Awans do 1/8 finału Pucharu FA wywalczyły sobie kolejne cztery drużyny.

Reading Sheffield United 4:0

To wynik, którego można by się spodziewać. Leigertwood, McCleary i Hunt razy dwa to zawodnicy, którzy dali zwycięstwo Reading. Sheffield wygrało cztery z ostatnich pięciu meczów z Reading. W sobotnie popołudnie zostało jednak rozgromione.

QPR Milton Keynes 2:4

Menedżer Norwich City nie potrafił poprowadzić swojej drużyny do zwycięstwa nad o wiele słabszym rywalem (fot. Skysports.com)

A tutaj spora niespodzianka. Ekipa Queens Park Rangers naszpikowana nowymi transferami – w tym meczu bez podstawowych zawodników – w żadnym calu nie sprostała drużynie grającej w Football League One, czyli odpowiedniku trzeciej ligi w Polsce. Piłkarze grający w BPL i tak w ostatnich minutach uratowali się przed całkowitym blamażem, do 83 minuty przegrywali bowiem 0:4. Dla Milton Keynes strzelali: Traore (bramka samobójcza), Loewe, Harley i Potter, a dla QPR Bothroyd i da Silva.

Macclesfield Wigan Athletic 0:1

Zdecydowany faworyt tego spotkania, Wigan, nie zawiódł oczekiwań kibiców i skromnie, bo skromnie, ale zwyciężył z Macclesfield grającym w Blue Square Premier. Jedyną bramkę w meczu strzelił Gomez i ustalił wynik już w siódmej minucie spotkania.

Norwich City – Luton Town 0:1

Chyba największa niespodzianka spośród opisanych meczów. Luton, grające w tej samej klasie rozgrywkowej co Macclesfield, pokonało reprezentanta angielskiej ekstraklasy 1:0. Norwich może się wstydzić, ponieważ bukmacherzy za zwycięstwo ich rywali płacili dziewięć złotych! Zwycięskiego gola w 80. minucie strzelił Rendell, który siedem minut wcześniej wszedł na boisko.