Ancelotti nie zostanie zwolniony


Wszystko wskazuje na to, że Carlo Ancelotti w następnym sezonie również poprowadzi "Rossonerich". W poniedziałkowe południe wiceprezydent AC Milan, Adriano Galliani zapowiedział, że nawet, gdyby drużynie z Mediolanu nie udało się zakwalifikować do Ligi Mistrzów to on nie zamierza zwalniać trenera Ancellottiego.


Udostępnij na Udostępnij na

Mamy nadzieję, że uda nam się zakwalifikować do Champions League – mówi Galliani – Ale nawet, gdyby nam się nie powiodło, zagramy w Pucharze UEFA, a Carlo Ancelotti będzie naszym trenerem, na sto procent. – tymi słowami wiceprezydent Milanu zdementował jakiekolwiek rewelacje dziennikarzy, którzy sądzili, że posada trenera Mediolańczyków jest bardzo niepewna.

Jednak trudno się było nie zgodzić z ich argumentami. Piłkarze ze stadionu San Siro szybko, bo już w 1/8 finału odpadli z rozgrywek  piłkarskiej Ligi Mistrzów. Do tego dochodzi słaba postawa w Serie A – dopiero 5 pozycja, niegwarantująca Milanistom startu w kolejnej edycji LM. Miejscowi i światowi żurnaliści już od paru miesięcy „podsuwali” zarządowi Milanu swoich kandydatów na miejsce Ancelottiego.

Desygnowani by przejąć po nim schedę byli m.in. Jose Mourinho i Marcello Lippi. Ten ostatni przedstawił nawet włodarzom klubu z Mediolanu swoją listę transferową, na której znaleźli się m.in. Mauro Camoranesi, Vincenzo Iaquinta (Juventus), Ricardo Quaresma (Porto), Gianluca Zambrotta (Barcelona), Fabio Cannavaro (Real Madryt).

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze