Alejniczew: Spartak czeka na sukcesy


16 maja 2011 Alejniczew: Spartak czeka na sukcesy

W minionym tygodniu Spartak Moskwa znów zawiódł oczekiwania swoich kibiców. „Miaso” w półfinale Pucharu Rosji odpadli po przegranej serii rzutów karnych z CSKA. Były piłkarz stołecznego zespołu, Dmitrij Alejniczew, twierdzi, że Spartakowi potrzebna jest stabilizacja.


Udostępnij na Udostępnij na

– Nie rozumiem, jak można najpierw wygrać z CSKA w lidze, a tydzień później przegrać z Amkarem Perm. Spartakowi brakuje stabilizacji, być może problem leży w psychice zawodników. Wolę jednak nie snuć spekulacji.

Alejniczew nie ma wątpliwości, że jego byłemu klubowi potrzebne jest zdobycie jakiegoś trofeum.

Według Dmitrija Alejniczewa Alex był złym kapitanem Spartaka
Według Dmitrija Alejniczewa Alex był złym kapitanem Spartaka (fot. spartak.com)

– Spartak czeka na sukcesy i szczerze żałuję, że nie wywalczy w tym roku Pucharu Rosji. Wszyscy jesteśmy zmęczeni oczekiwaniem na wywalczenie jakiegokolwiek trofeum. Ten zespół stać na wygranie ligi, ale do tego niezbędne są wzmocnienia, których trzeba dokonać latem.

Były piłkarz, a obecnie członek Rady Federacji jednej z izb rosyjskiego parlamentu, uważa również, że sprzedaż kapitana „Miaso” Aleksa do Corinthians była dobrym krokiem.

– W tym sezonie Alex spisywał się bardzo słabo i słusznie się go pozbyto. Kapitan powinien być dobrym duchem zespołu, ale u niego nie widziałem takiej postawy. Według mnie w Spartaku jest zbyt dużo Brazylijczyków. Oni specyficznie podchodzą do pracy i Alex był tego najlepszym przykładem.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze