Adidas wspiera walkę o środowisko – wyjątkowe koszulki Realu i Bayernu


#AdidasParley – o co chodzi?

6 listopada 2016 Adidas wspiera walkę o środowisko – wyjątkowe koszulki Realu i Bayernu
YouTube.com

Jeśli oglądaliście w ten weekend spotkanie Bayernu Monachium z Hoffenheim, to z pewnością zauważyliście, że piłkarze wybiegli na boisko w jakichś innych koszulkach. Takich jakichś jednolitych, bez zbędnych kolorów, dziwne. Na pewno zastanawialiście się, o co chodzi. Odpowiedź jest prosta. Bayern Monachium oraz Real Madryt wraz ze swoim sponsorem – firmą Adidas – postanowiły zawalczyć o środowisko. 


Udostępnij na Udostępnij na

Parley For The Oceans

Zacznijmy jednak od początku. A należy go szukać we współpracy niemieckiego koncernu produkującego odzież sportową z organizacją Parley, której celem jest walka o czystość oceanów. W ramach akcji Parley For The Oceans projektanci, twórcy i liderzy robią wszystko, by zwiększyć w społeczeństwie świadomość dotyczącą piękna i delikatności oceanów, oraz współpracują w różnych projektach, które mają zapobiec niszczeniu oceanów. Przedsięwzięcie skupia różnych ludzi: nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki. Biorący udział w Parley byli aktywni na wielu światowych eventach, między innymi na Fashion Week w Berlinie czy podczas sesji Organizacji Narodów Zjednoczonych.

#AdidasParley

Kolejnym aspektem działalności Parley jest współpraca z Adidasem, w której ramach powstała sportowa odzież wytworzona ze śmieci wyłowionych z dna oceanu. Pierwszym wytworem tej współpracy były buty Ultra Boost wykonane w 95% procentach z butelek wydobytych z oceanu. Adidas wyprodukował 7000 par takich butów i mają one trafić do sprzedaży w połowie listopada. Kolejną odsłoną połączenia sił Parley i Adidasa są koszulki wyprodukowane dla Bayernu Monachium i Realu Madryt. Na wytworzenie jednej koszulki zostało przeznaczonych 28 butelek wydobytych z dna oceanu. Trzeba również przyznać, że trykoty wyprodukowane z tej okazji odznaczają się pięknym minimalistycznych designem, który z pewnością przypadł kibicom do gustu. Niestety, jak na razie to tylko jednorazowe działanie, które ma za zadanie zwrócić uwagę na problem zanieczyszczenia oceanów.

Bayern wystąpił w tych wyjątkowych trykotach w sobotnim meczu przeciwko Hoffenheim. Real Madryt informuje, że białe koszulki będą dostępne od 24 listopada, możemy się więc spodziewać, że wówczas również „Królewscy” rozegrają jedno spotkanie w tych ekologicznych koszulkach. Z pewnością dobrą okazją na zaprezentowanie trykotów i zyskanie rozgłosu byłoby Gran Derbi, ponieważ oczy całego świata będą wówczas zwrócone na piłkarzy Realu i Barcelony. Jeśli chodzi o twarze kampanii, zostali nimi Marcelo i Xabi Alonso. Z akcją związany jest również koszykarz Houston Rockets – James Harden.

Jednorazowe działanie?

Cała akcja, jak już zostało wspomniane, wydaje się jednorazowa, przynajmniej na razie. Koszty produkcji takiej koszulki są zdecydowanie wyższe niż tradycyjnej. Akcja #AdidasParley ma za zadanie, tak jak i cała działalność organizacji, zasygnalizować problem i uświadomić społeczeństwo. Z pewnością wyjątkowe koszulki będą też nie lada gratką dla kolekcjonerów piłkarskich trykotów. W oficjalnym sklepie Bayernu cena za t-shirt z oceanicznych śmieci jest taka sama jak za tę oficjalną na sezon 2016/2017. Zyski będą w części przeznaczone na walkę z zanieczyszczeniami i działalność organizacji. Jeśli więc chcecie nabyć wyjątkową koszulkę i przy okazji pomóc środowisku, z pewnością możecie rozważyć zakup takiego trykotu. A w przyszłości, kto wie? Być może koszulki przyjazne środowisku będą codziennością.

 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze