Abramowicz wspiera Platiniego


Roman Abramowicz, właściciel Chelsea Londyn i jeden z najbogatszych ludzi na świecie, zdecydował się wspierać Europejską Unię Piłkarską w walce z niesprawiedliwością. Niesprawiedliwość ta dotyczy olbrzymich sum wydawanych na transfery przez kluby, których właścicielami są miliarderzy, jak chociażby ci z Arabii Saudyjskiej.


Udostępnij na Udostępnij na


Rosyjski miliarder w ciągu sześciu lat zarządzania Chelsea Londyn wydał ponad 700 milionów funtów, dzięki czemu klub, który od dłuższego czasu plasował się w środku tabeli, zaczął na poważnie liczyć się nie tylko w krajowych, ale również w europejskich rozgrywkach. Do tej pory wszyscy przymykali oko, jednak coś zaczęło się dziać w momencie, gdy Florentino Perez za bajońskie sumy zaczął kupować piłkarzy. Oczywiście właściciele Manchesteru City nie chcieli być gorsi i również na nowe nabytki przeznaczyli ponad 120 milionów funtów. W najbliższych dniach dojdzie do spotkania szefa UEFA Michela Platiniego z Silvio Berlusconim, Romanem Abramowiczem i Massimo Morattim.

Będzie to początek serii spotkań, których owocem ma być opracowaniem zasad ograniczających nadmierne wydawanie pieniędzy na nowych zawodników. Już teraz wiemy, że niektórzy właściciele są przeciwni takim rozwiązaniom.

Sytuacja, jaka obecnie zrodziła się w światowym futbolu, nie jest dobra. Kluby mogą wydawać olbrzymie pieniądze, pozyskując najlepszych piłkarzy świata, jednak nie czyni to ich wcale lepszymi. Manchester City w tym roku może wydać ponad 300 milionów funtów, jednak czy to sprawi, że „Citizens” zupełnie zdominują zarówno krajowe, jak i europejskie rozgrywki? Nie. Są kluby, które mimo ogromnego budżetu, nie wydają go w ciągu jednego roku, a i tak odnoszą sukcesy na każdym szczeblu. Cieszę się, że mój pomysł ma poparcie takiego człowieka jak Roman Abramowicz, który zapoczątkował ten szał na inwestowanie olbrzymich pieniędzy. Jest to osoba, która kocha futbol i chce dla niego jak najlepiej. – powiedział Platini.

Komentarze
DonHash (gość) - 15 lat temu

Głupi rusek kasa mu sie kończy ze tak cie pucuje
Platiiniemu, konkurencja (Man City) mu urosla i sie
boii hahaha

Odpowiedz
DonHash (gość) - 15 lat temu

A poza tym przeciez chcial dac za Aguero 100mln tak
samo za Pato haha tylko ze kazdy wie ze chelsea syfi

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze