30 Kolejka Super League

Bieżący sezon Super League powoli zbliża się do końca, walka o jak najlepsze pozycje w tabeli widoczna jest nie tylko w czołówce.

Najbardziej przyciąga uwagę pojedynek Bazylei z FC Zurich – to jedna z tych drużyn zdobędzie mistrzostwo. Teoretycznie drużyny z miejsc 3-5 też mają jeszcze szanse na pierwszą lokatę, lecz w praktyce wydaje się to mało prawdopodobne.

W tej kolejce FC Zurich grało na wyjeździe z St. Gallen. Podopieczni Luciena Favre tylko zremisowali  2:2, a wręcz niewiele brakowało by przegrali ten mecz. To gospodarze dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, najpierw w 19 minucie gola strzelił niezawodny w tym sezonie Aguirre, a w 53 minucie do bramki FCZ trafił Marazzi. Dla FC Zurich gole zdobyli: Araujo w 43 minucie oraz Staubli w 71 minucie.

Remis piłkarzy z Zurichu wykorzystało FC Basel, które zmniejszyło do trzech stratę punktową w tabeli. Basel bez większych problemów pokonało 2:0 FC Thun. W 25 minucie tego spotkania Smiljanic pokonał po raz pierwszy bramkarza Thun, taki wynik nie zmienił się aż do samej koncówki kiedy to na 2:0 podwyższył ekwadorski napastnik Caicedo. Ważne wyjazdowe zwycięstwo odniosło także Young Boys Bern, które pokonało 2:1 Grasshoppers Zurich. Ta wygrana umocniła drużynę YBB na trzeciej pozycji w tabeli. Wydaje się że piłkarze z Berna mają dużą szansę reprezentować Szwajcarię w europejskich pucharach w następnym sezonie.

W dolnej części tabeli także nastąpiły zmiany. Ostatnią lokatę zajmuje ponownie FC Aarau, które traci jeden punkt do Schaffhausen. Na stronie FC Aarau (www.fcaarau.ch) pojawił się wywiad z Ryszardem Komornickim, który odnosił spore sukcesy grając w przeszłości w Aarau.

Trzydziesta kolejka zgromadziła łącznie na trybunach tylko 29 tysięcy widzów. W klasyfikacji najlepszych strzelców swoje konto powiększył tylko Araujo z FC Zurich, który zanotował 13 trafienie w sezonie.