24. finał WOŚP. Piłkarze i ich udział w akcji


10 stycznia 2016 24. finał WOŚP. Piłkarze i ich udział w akcji

Przed nami 24. finał WOŚP. Na pewno każdy z Was doskonale wie, czym jest ta jednodniowa publiczna zbiórka. Wedle tradycji odbywa się w drugą niedzielę stycznia każdego roku. Dziś zebrane fundusze wspomogą oddziały pediatryczne i leczenie seniorów w całym kraju. Wielu znanych ludzi, gwiazd telewizji oraz piłkarzy wspiera tę akcję. Co przekazali na ten cel w tym roku?


Udostępnij na Udostępnij na

Najciekawsza bez wątpienia jest aukcja dotycząca… wspólnego treningu z piłkarzami polskiej reprezentacji, który odbędzie się w marcu. Osoba, która ją wygra, będzie miała okazję dzielić z zawodnikami szatnię i prawdopodobnie strzelić bramkę jednemu z naszych bramkarzy! (Nauka trików przez Roberta Lewandowskiego zapewne też wchodzi w grę). Tomasz Iwan obiecuje wspólne zdjęcia z całą drużyną i… wiele innych możliwości. Obecnie  aukcja ta cieszy się sporym powodzeniem. W tej chwili cena tej gratki dla kibiców wynosi już 31 tysięcy złotych.

Prezes PZPN-u Zbigniew Boniek zaoferował za to dwa bilety VIP na marcowy mecz towarzyski. Co ciekawe, dojazd oraz nocleg również zostaną zagwarantowane zwycięzcy aukcji. Oferta bardzo kusi, gdyż oglądanie meczu z komfortowego miejsca i w elitarnym towarzystwie na pewno jest czymś niezapomnianym. Tym bardziej że można przy tym pomóc.

Gwiazda naszej reprezentacji – Robert Lewandowski – zdecydował się przekazać Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy opaskę kapitańską, którą miał na ramieniu podczas meczu z Gruzją, oraz swoje korki. Ale nie byle jakie. Otóż wyprodukowano ich na cały świat jedynie kilka par. Oczywiście nie stały one u niego na półce. Robert rozegrał w nich dwa mecze: z Irlandią oraz Szkocją w ostatnich eliminacjach. Jego żona, Anna, przekazała za to kimono, w którym zdobyła złoty medal na mistrzostwach świata w karate.

http://i66.tinypic.com/2aie9es.jpg

(fot. Allegro.pl)

Fani polskich klubów piłkarskich także znajdą coś dla siebie. Lider polskiej ekstraklasy – Piast Gliwice – zaprasza do wylicytowania zestawu, w którego skład wchodzą: koszulka meczowa, czapka i kalendarz na 2016 rok z autografami zawodników. Myślę, że to świetna okazja, gdyż jak na razie koszulka nie przekroczyła sumy 600 złotych. Jagiellonia Białystok popisała się nie lada kreatywnością (brawo!). Wspólnie z Politechniką Białostocką przygotowano… wydruk popiersi zawodników i trenera z drukarki 3D! Oczywiście zostaną one podpisane przez piłkarzy i wystawione na sprzedaż. Cena wywoławcza – 1000 złotych. Figurki będzie można licytować aż do końca stycznia.

Na aukcjach można znaleźć również koszulki Realu i Barcelony (wystawione przez kolekcjonerów), koszulkę reprezentacji Niemiec, którą podarował marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła, redakcja jednej z telewizji przekazała za to koszulkę Juventusu z podpisami zawodników (m.in Gianluigiego Buffona). Bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie. A wy będziecie licytować?

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze