Gwiazdy światowej piłki w kasynach


26 maja 2022 Gwiazdy światowej piłki w kasynach

Piłkarze uwielbiają grę w kasynach i wielu się z tym wcale nie kryje. Nie ma w tym zresztą nic zdrożnego. Jeżeli trener pozwala się rozerwać po udanym meczu, to dlaczego nie? Część piłkarzy stworzyła z tego nawet element wizerunkowy, prezentując się jako osoby aktywnie grające w kasynach stacjonarnych, a niekiedy nawet w sieci. W tym artykule przedstawimy gwiazdy światowej piłki, które grają w gry kasynowe.


Udostępnij na Udostępnij na

Gwiazda PSG i w swoim czasie jeden z najlepszych i najdroższych piłkarzy świata, Neymar, znany jest nie tylko z fantastycznego i szybkiego futbolu. Ten brazylijski napastnik, występujący w Paris Saint Germain z dziesiątką na koszulce sam stwierdził, że poker to gra którą uwielbia najbardziej poza piłką nożną i że po skończeniu kariery na boisku, chce zająć się zawodowo grą w karty. I już teraz wychodzi mu to całkiem dobrze. W turnieju Brazilian Series of Poker dotarł do finału, a grę ostatecznie zakończył na szóstym miejscu. Jak twierdzi, pomagał mu w tym sukcesie między innymi Andre Akkari, należący do czołowych pokerzystów z Brazylii. Jako anegdotę można podać, że turniej miał odbyć się kilka dni później, ale organizatorzy po konsultacji z innymi graczami, przełożyli go na prośbę Neymara, który musiał wcześniej uczestniczyć w ślubie przyjaciela. Nie można więc wątpić, że ten napastnik próbował także szczęścia w innych grach, takich jak ruletka, baccarat, czy sloty online, w które można zagrać w kasynach internetowych.

Co ciekawe, brazylijczyk ma też innych znajomych piłkarzy, którzy również grają w tą grę karcianą na pieniądze z sukcesami. Za przykład podaje Gerarda Pique, który według niego jest najlepszym piłkarzem grającym w pokera. Pique był nawet trzeci w prestiżowym turnieju Poker Stars w 2011 roku. Natomiast w 2019 roku wystąpił na European Tour Poker, choć tu już nie osiągnął wysokiej pozycji w rankingu.

Innym piłkarzem, który lubi rozerwać się w kasynie, jest Mario Balotelli. Ten futbolista ma na koncie między innymi wygraną 25 tysięcy dolarów, którą zdobył w kasynie w Manchesterze w 2011 roku. Tysiąc dolarów z tego oddał zresztą na cele charytatywne. Tak więc nie tylko jest to bardzo dobry zawodnik, ale angażuje się w działalność dobroczynną.

Kolejnym wytrawnym pokerzystą jest Zlatan Ibrahimovic. Szwed jest znany nie tylko jako gwiazda światowej piłki. Uczestnik pokerowych turniejów, był także ambasadorem tej gry dla jednego ze znanych europejskich operatorów. Jest też znany z tego, że inwestuje w hazard – ale tym razem nie w kasynie, ale w biznesie. Jest udziałowcem firmy hazardowej, zlokalizowanej na Malcie. Wpędziło go to zresztą w pewne kłopoty, ponieważ przepisy UEFA mu to zabraniały. Ostatecznie jednak Ibrahimovic nie poniósł większej kary i do dziś angażuje się w pokerowe rozgrywki. Z pewnością będzie rozwijał związaną z tym działalność. W naszym zestawieniu nie może zabraknąć oczywiście też Cristiano Ronaldo. Ten utalentowany zawodnik jest uważany za inteligentnego i uważnego gracza nie tylko na boisku. Został między innymi zaangażowany do popisowej rozgrywki z gwiazdą serialu Breaking Bad, Aaronem Paulem, którego zresztą ograł. Lista piłkarzy którzy grają w kasynach jest zresztą znacznie dłuższa. To tylko wycinek gwiazd piłki, a warto pamiętać, że wśród naszych polskich futbolistów także znajdują się entuzjaści kasyn.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze