Znamy ćwierćfinalistów Złotego Pucharu

17 lipca 2013 Znamy ćwierćfinalistów Złotego Pucharu

Dziś w nocy odbyły się ostatnie mecze fazy grupowej Złotego Pucharu CONCACAF. Rzutem na taśmę miejsce w ćwierćfinale wywalczyła sobie reprezentacja Kuby.

Radość piłkarzy Meksyku po zdobyciu Złotego Pucharu CONCACAF w 2009 roku
Radość piłkarzy Meksyku po zdobyciu Złotego Pucharu CONCACAF w 2009 roku (fot. foto: Jarek Moczerniuk, iGol.pl)

Kubańczycy przez cały mecz zdecydowanie prowadzili w konfrontacji z Belize. Jednak potrzebowali oni czterobramkowego zwycięstwa, aby zakwalifikować się do dalszej fazy. Dopiero w 93. minucie obrońca Yenier Marquez Molina zdobył dla Kubańczyków czwartego gola i zagwarantował swojej reprezentacji awans do ćwierćfinału. Tym samym z turniejem żegna się Martynika.

W drugim meczu grupy C gospodarze, Stany Zjednoczone, pokonali Kostarykę 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 82. minucie pomocnik Stoke City, Brek Shea.