Zagłębie bliżej półfinału

11 marca 2014 Zagłębie bliżej półfinału

W ćwierćfinale Pucharu Polski Zagłębie Lubin pokonało na własnym stadnie Sandecję Nowy Sącz 2:0. „Miedziowi” myślami mogą być już przy niedzielnych derbach ze Śląskiem Wrocław.

Spotkanie od początku zdominowali lubinianie, którzy nie dali dojść do głosu gościom.  Pierwszego gola dla Zagłębia strzelił po rzucie karnym Aleksander Kwiek. Jeszcze w pierwszej połowie podopieczni Oresta Lenczyka podwyższyli prowadzenie. Fantastyczne dośrodkowanie Dawida Abwo wykorzystał Michal Papadopulos.

Bartosz Rymaniak
Bartosz Rymaniak (fot. Agnieszka Skórowska/iGol.pl)

Druga połowa była nudnym widowiskiem. Zagłębie nie kwapiło się do ataków, natomiast goście niespecjalnie byli w stanie zagrozić bramce strzelonej przez Silvio Rodicia. Wynik 2:0 dla „Miedziowych” jest jak najbardziej sprawiedliwy. Jednak nie należy zapominać, że Sandecja ma jeszcze mecz rewanżowy na własnym stadionie.

Znaleźliśmy się w ćwierćfinale z drużyną teoretycznie słabszą, ale doskonale wiemy jak ciężkie są takie mecze. Na tle klubu z ekstraklasy, na takim stadionie drużyny z niższych lig chcą się pokazać, jest to dla nich wielka szansa, żeby pokazać się szerszej publiczności. Dzisiaj najważniejsze było to, aby nie stracić bramki i to nam się udało. Do Nowego Sącza jedziemy prawie pewni awansu, bo nie wierzę w to, żebyśmy stracili tą zaliczkę, ale ten mecz już za nami – powiedział po meczu kapitan Zagłębia Bartosz Rymaniak.

Nie forsowaliśmy tempa, bo wiemy jak ważny mecz czeka nas w niedzielę, tym bardziej dla kibiców. W lidze też musimy łapać punkty. Fajnie, że gramy co trzy dni. Wiadomo, najlepszą formę się łapie na meczach i to tylko może nam pomóc. Teraz czekamy na niedzielę – dodał Rymaniak.

Zagłębie bardzo poważnie traktuje rozgrywki o Puchar Polski. W końcu to wielka szansa dla „Miedziowych”, aby w przyszłym sezonie zagrać w europejskich pucharach.