Wyniki II rundy eliminacyjnej LE

Do trzeciej rundy eliminacyjnej Ligi Europy awansowały kolejne cztery zespoły. Po Anży Machaczkała i APOEL-u Nikozja przyszła kolej na Crvenę oraz Vitesse, które nie bez przeszkód uporały się ze swoimi rywalami.

Po skromnym zwycięstwie w pierwszym meczu 1:0 z węgierskim Budapest Honved rosyjski zespół w rewanżowym spotkaniu rozgromił rywala 4:0. Pierwszego gola strzelił Samuel Eto’o. Kameruńczyk trafił do siatki Węgrów już w 7. minucie. Kolejne gole padały w drugiej połowie, a strzelcami byli Lacina Traore, Oleg Shatov i ponownie Eto’o. Rosjanie dzięki wygranej w dwumeczu w kolejnej rundzie eliminacji Ligi Europy zagrają z holenderskim Vitesse Arnhem.

Budapest Honved FC – Anży Machaczkała 0:4 (0:1)

Eto’o 7′, 81′
Traore 53′
Shatov 68′

W innym dzisiejszym spotkaniu rewelacja ostatniej edycji Ligi Mistrzów, APOEL Nikozja, wygrała na wyjeździe ze słowackim FK Senica. Zespół z Cypru do meczu podchodził ze spokojem, po pewnym zwycięstwie u siebie 2:0. W rewanżu drużyna ze Słowacji postawiła APOEL-owi trudniejsze warunki. Dość długo utrzymywał się wynik bezbramkowy, ale w 73. minucie jedynego gola strzelił Helio Pinto. Po stosunkowo łatwym dwumeczu APOEL w trzeciej rundzie eliminacyjnej zagra z norweskim Aalesund.

FK Senica – APOEL Nikozja 0:1 (0:0)

Pinto 73′

W pierwszym spotkaniu pomiędzy Vitesse Arnhem a Łokotiwem Płowdiw padł wysoki remis 4:4 i przed rewanżem jeszcze wszystko było możliwe. Jednak tym razem drużyna gospodarzy już od pierwszych minut ruszyła na Bułgarów. Kibice holenderskiego zespołu na gola musieli czekać do 25. minuty, kiedy to bramkę strzelił van Ginkel. W pierwszej połowie padł jeszcze jeden gol. Tuż przed przerwą prowadzenie podwyższył van Aanholt. Vitesse powiększyło przewagę na początku drugiej połowy, kiedy to gola strzelił napastnik Wybrzeża Kości Słoniowej, Wilfried Bony. Rozmiary porażki zmniejszył Zlatinski, wykorzystując rzut karny. Gospodarze mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, jednak Chanturia nie trafił „jedenastki”.

Vitesse Arnhem – Łokomotiw Płowdiw 3:1 (2:0)

van Ginkel 25’
van Aanholt 45’
Bony 48’
Zlatinski 80′

Równie ciekawie zapowiadał się mecz między Crveną Zvezdą a Naftanem Nowopołock. Tydzień temu Serbowie wygrali co prawda z Białorusinami, ale tylko 4:3. Rewanż lepiej zaczęli gospodarze, strzelając w pierwszym kwadransie dwa gole. Naftan nie miał jednak zamiaru się poddawać i po stracie dwóch bramek rzucił się do ataku. Efektem tego był gol Sorokina jeszcze w pierwszej części spotkania. Od początku drugiej połowy Naftan atakował i w 58. minucie zdobył bramkę, której strzelcem był Naumov. Goście, mimo gry w osłabieniu po czerwonej kartce dla kapitana Bukatkina, potrafili strzelić jeszcze jednego gola. Serbowie już w doliczonym czasie gry doprowadzili do wyrównaniu, dzięki czemu awansowali do następnej rundy, w której zmierzą się z cypryjską Omonią Nikozja.

Crvena Zvezda – Naftan Nowopołock 3:3 (2:1)