Twitter po bitwie w Trabzonie

2 października 2014 Twitter po bitwie w Trabzonie

W swoim drugim meczu grupy L Ligi Europy Legia Warszawa pokonała na wyjeździe turecki Trabzonspor 1:0 (0:0). Jak na ten krwawy bój zareagował Twitter?

Zanim jeszcze rozpoczęło się spotkanie realizator meczu uraczył nas informacją, że Jan Urban znacząco wyłysiał i zmienił swój styl ubierania się. Owszem, Jan Urban był trenerem Legii i jako jej szkoleniowiec miał okazję w tych samych rozgrywkach konfrontować się z Trabzonsporem.

Mecz obfitował w faule, było ich naprawdę sporo – spotkanie momentami przypominało bitwę, co dodatkowo podsycał trener gospodarzy i miejscowi kibice. Najwięcej fauli w meczu zrobili jednak podopieczni Berga, a według niektórych Trabzonsporowi należał się karny za faul Kuciaka.

Liczba fauli skutecznie oddaje obraz meczu. Faule, faule i jeszcze raz… faule. Nas jednak nie powinna interesować gra Legii w drugiej połowie ani sposób w jaki te trzy punkty zostały wywalczone. Grunt, że są!

Do meczu zostało doliczone aż osiem minut! Spotkanie momentami było brutalne, Legia często ofiarnie się broniła – piłkarze mieli prawo być zmęczeni. Aż dziw bierze, że Berg na jakąkolwiek zmianę zdecydował się dopiero, gdy w końcówce spotkania czerwoną kartkę ujrzał Michał Żyro.

Każdy ma chyba dość pięknych porażek polskich zespołów w europejskich pucharach (jeśli już się takie zdarzają). Czas po prostu wygrywać, bo to jest najważniejsze.