Stuttgart wygrywa, męczarnie Bayeru

W dzisiejszych spotkaniach 2. rundy DFB Pokal doszło do kilku niespodzianek. Ostatecznie awans do następnej rundy wywalczyli piłkarze Karlsruhe, Bayeru Leverkusen, Kickers Offenbach oraz VfB Stuttgart.

VfB Stuttgart FC St. Pauli 3:0
Traore 21., Ibisević 22., Hajnal 41.

Na Mercedes-Benz Arena miejscowy VfB Stuttgart gładko rozprawił się z drużyną St. Pauli. Gospodarze zdominowali przyjezdnych z Hamburga, a w 21. minucie bramkę na 1:0 zdobył Ibrahima Traore. Zaledwie minutę później było już 2:0. Cristian Molinaro popisał się znakomitym dośrodkowaniem, które na gola zamienił Bośniak Vedad Ibisević. Jeszcze przed przerwą wynik meczu na 3:0 ustalił Tamas Hajnal, zapewniając w ten sposób awans 8. drużynie Bundesligi obecnego sezonu.

Kickers Offenbach Union Berlin 2:0
Fetsch 75., Vogler 85.

Równie niespodziewanym wynikiem zakończyło się spotkanie, w którym trzecioligowy Kickers Offenbach wyeliminował stołeczny Union. Gospodarze zasłużyli jednak na zwycięstwo. Pierwszą bramkę dla podopiecznych Arie van Lenta zdobył w 75. minucie Mathias Fetsch, a dziesięć minut później wynik meczu na 2:0 ustalił Julius Reinhardt.

Arminia Bielefeld Bayer Leverkusen 2:3
Hille 11., Schütz 82. Hegeler 23., Friedrich 56., Schürrle 93.

Zdecydowanie więcej problemów miał dzisiejszego wieczoru inny przedstawiciel niemieckiej ekstraklasy Bayer Leverkusen. Po niedzielnym zwycięstwie nad Bayernem Monachium trener Sami Hyypiä dał dziś odpocząć kilku zawodnikom podstawowego składu. Mimo wszystko jednak faworytami meczu pozostawali goście. Spotkanie niespodziewanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już po 11 minutach za sprawą bramki Sebastiana Hille prowadzili 1:0. Miejscowi z prowadzenia cieszyli się jednak zaledwie 12 minut, ponieważ w 23. minucie wyrównał Jens Hegeler. W 56. minucie kolejnego gola gościom zapewnił Manuel Friedrich i kiedy wydawało się, że losy spotkania rozstrzygną się w regulaminowym czasie, na osiem minut przed końcem do dogrywki strzałem z rzutu wolnego doprowadził Tom Schütz. Już cztery minuty po ponownym wznowieniu gry na prowadzenie popularnych „Aptekarzy” wysunął Andre Schürrle, a wynik 2:3 utrzymał się już do końca. Na trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem w dogrywce drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został pomocnik Arminii Christian Müller.

Karlsruher SC MSV Duisburg 1:0
Kempe 88.

Do małej niespodzianki doszło w Karlsruher, gdzie miejscowa drużyna pokonała MSV Duisburg 1:0. Mecz od początku miał wyrównany przebieg, a jego losy rozstrzygnęły się dopiero na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, kiedy to po podaniu Hakana Calhanoglu piłkę do bramki gości wpakował Dennis Kempe. Przyjezdni z Duisburga spotkanie kończyli w dziewiątkę, w ostatnich dziesięciu minutach gry czerwonymi kartkami ukarani zostali bowiem Goran Sukalo oraz Felix Wiedwald.