Fantastyczny debiut Kane’a, gwizdy w Hiszpanii i skandal w Podgoricy

28 marca 2015 Fantastyczny debiut Kane’a, gwizdy w Hiszpanii i skandal w Podgoricy

Podsumowując pierwszy dzień kolejnych meczów eliminacji do ME 2016, powinniśmy skupić się przede wszystkim na aspektach czysto sportowych. Niestety oprócz tego, że Anglia przejechała się po Litwie (4:0), a Hiszpania po słabym meczu wygrała kolejne spotkanie z rzędu, musimy wspomnieć o katastrofalnym zachowaniu kibiców Czarnogóry, która mierzyła się z Rosją. Bałkańska krew niestety znowu dała o sobie znać.

Spotkanie w Podgoricy jeszcze dobrze się nie zaczęło, a już musiało zostać przerwane. W 18 SEKUNDZIE meczu bramkarz Rosjanów Igor Akinfiejew został trafiony w ramię rzuconą z trybun racą. Starcie obu drużyn z tego powodu na wstępie zostało przerwane na prawie pół godziny. Piłkarze musieli opuścić murawę, a golkiper gości nie mógł kontynuować gry i ostatecznie przewieziono go do szpitala.

Pytanie brzmi jednak, czy po takim incydencie ten mecz w ogóle powinien być dalej rozgrywany? Biorąc pod uwagę to, co działo się w dalszej części spotkania, odpowiedź jest jednoznaczna – NIE. Afinkiejewa w bramce zastąpił Łodygin, ale na trybunach wcale nie było spokojniej. Pierwsza połowa została rozegrana do końca, ale w 67. minucie spotkania gra została całkowicie przerwana, bo doszło do przepychanek między piłkarzami obu zespołów. Z trybun w stronę piłkarzy wciąż latały natomiast różne przedmioty, co zapewne podgrzewało atmosferę także w obu drużynach.

Kibice reprezentacji Czarnogóry są znani z podobnych wybryków już od dawna. W meczu z Polską w 2012 roku petardą został trafiony Przemysław Tytoń i również w jego pole karne były rzucane różne przedmioty tak, aby skutecznie uniemożliwić koncentrację bramkarza. Mecz wtedy jednak przerwany nie został, a były to eliminacje do mundialu.

W przypadku tego spotkania UEFA czeka na dokładny raport i później podejmie odpowiednie decyzje. Najprawdopodobniej mecz zostanie oddany Rosjanom walkowerem.

Wymarzony debiut Kane’a i nietypowy gol Zlatana

W pozostałych spotkaniach na szczęście do takich incydentów nie dochodziło. Z ciekawszych piątkowych meczów: Anglia pewnie pokonała Litwę 4:0, a Hiszpania skromnie wygrała z Ukrainą 1:0 po golu Moraty. W przypadku podopiecznych Hodgsona fantastyczny debiut zaliczył Harry Kane, który zaledwie po 79 sekundach od wejścia na boisko zdobył swojego pierwszego gola dla reprezentacji. Dla Litwinów był to natomiast piąty przegrany mecz w tych eliminacjach.

Swóje trzecie spotkanie z rzędu w eliminacjach wygrała także Hiszpania, która pokonała Ukrainę 1:0. Wiele błędów w tym meczu popełniał jednak znowu Iker Casillas i drużyna Vicente del Bosque wcale nie grała takiej piłki, jakiej się od niej oczekuje. Piłkarzy na koniec z trybun pożegnały gwizdy, a hiszpańskie gazety po tym spotkaniu podkreślały ociężałość swojej reprezentacji i jej bardzo niepewny mecz.

AS: Gol Moraty! (a później strach)

Ciekawie było też w meczu Mołdawii ze Szwecją. Goście zwyciężyli 2:0, a oba gole zdobył oczywiście nie kto inny jak Zlatan Ibrahimović. Jeden z nich zapewne na długo pozostanie nam w pamięci: