Pewne zwycięstwo Atletico

3 listopada 2013 Pewne zwycięstwo Atletico

Podopieczni Diego Simeone pokonali na własnym stadionie Athletic Bilbao 2:0. Gole dla zespołu „Rojiblancos” strzelili Diego Costa oraz David Villa.

Spotkanie na Vicente Calderon zapowiadało się niezwykle ciekawie z tego względu, że obie ekipy rozpoczęły bieżący sezon znakomicie i obie znajdują się w czołówce tabeli La Liga. Faworytem tego pojedynku byli gospodarze, którzy w tych rozgrywkach tylko raz nie odnieśli zwycięstwa. Dlatego zgodnie z planem to oni od pierwszego gwizdka sędziego ruszyli do ataku, już w 2. minucie zmuszając po raz pierwszy bramkarza do interwencji. Kolejne chwile nie przyniosły zmiany obrazu gry. Cały czas zdecydowanie przeważali gospodarze, ale ani David Villa, ani Diego Costa nie potrafili znaleźć sposobu na świetnie dysponowanego Iraizoza.

Diego Costa
Diego Costa (fot. Marca.com)

Udało im się to w 32. minucie, kiedy Villa wykorzystał dośrodkowanie Juanfrana. Osiem minut później było już 2:0. Kolejnego gola w tym sezonie zdobył rewelacyjny Diego Costa, finalizując akcję Koke. Tuż przed przerwą niewiele brakowało, aby Iraizoz skapitulował po zagraniu kolegi z drużyny, ale tym razem dopisało mu szczęście.

Druga część gry  mogła się znakomicie rozpocząć dla podopiecznych Diego Simeone. Świetną okazję miał Costa, ale po raz kolejny znakomicie interweniował bramkarz Athleticu. W kolejnych minutach nie oglądaliśmy zmiany obrazu gry. Atletico cały czas utrzymywało się przy piłce, stwarzało sobie kolejne akcje do podwyższenia rezultatu, ale szwankowała skuteczność. Sytuacja gości skomplikowała się jeszcze bardziej w 79. minucie spotkania, kiedy to czerwoną kartką został ukarany Moran i musiał opuścić plac gry. To jednak nie wpłynęło już na zmianę rezultatu i mecz zakończył się bezproblemowym i jak najbardziej zasłużonym zwycięstwem gospodarzy, którzy cały czas depczą po piętach Barcelonie.