Osiem bramek Korony w sparingu

Ciekawie zapowiada się najbliższy obóz przygotowawczy Korony Kielce. Efektownym pogromem trzecioligowego Orlicza Suchedniów swój akces do gry w Ekstraklasie zgłosiło kilku graczy, którzy w poprzednim sezonie przebywali na wypożyczeniach.

Strzelanie już w pierwszym kwadransie rozpoczął Michał Zieliński, który w ciągu 11 minut skompletował hat-tricka. Byłby on klasyczny, gdyby nie Rabenda, który w międzyczasie wyrównał. Po pół godziny było już 4:1, a autorem bramki okazał się Dziubek. Po przerwie na boisku pojawiło się łącznie siedmiu nowych zawodników. W drugiej połowie podwoili oni dorobek bramkowy „Złocisto-krwistych”. Łupem podzielili się: Stróżak, Michałek, Gawęcki oraz Jamróz, który w ostatniej minucie ustalił wynik spotkania.

Oprócz Zielińskiego, który grał tylko w pierwszej połowie, wyróżnienie należy się Michałowi Michałkowi, który asystował w co drugiej bramce drużyny Leszka Ojrzyńskiego.

Korona KielceOrlicz Suchedniów 8:1 (4:1)

Bramki: Zieliński (2′, 9′, 11′) Dziubek (31′), Stróżak (46′), Michałek (52′), Gawęcki (56′ k), Jamróz (90′) – Rabenda (8′)

Korona: Socha (46′ Miśkiewicz) – Modelski (46′ Lenart), Kiercz, Żubrowski, Kal (46′ Cebula) – Paprocki (46′ Janiec), Jędryka, Michałek (76′ Dziubek) – Dziubek (46′ Stróżak), Zieliński (46′ Jamróz), Gawęcki

Orlicz (wyjściowy skład): Bilski – Nowocień, Banaczkowski, Gil, Kaczmarek – Pokotyliuk, Żelazowski, Armata, Hajduk – Rabenda, Wilk