Nokaut na Stadio Olimpico

Prawdziwy trening strzelecki urządzili sobie wczoraj piłkarze Milanu, którzy w najciekawszym meczu 7. kolejki włoskiej ekstraklasy pokonali na wyjeździe rzymskie Lazio aż 5:1.

Oba zespoły w ostatnim czasie spisywały się poniżej oczekiwań. Zarówno Lazio, jak i Milan nie potrafiły poradzić sobie z ligowymi przeciętniakami, co spowodowało, że po raz pierwszy od wielu lat tak renomowane kluby znalazły się w drugiej dziesiątce tabeli Serie A.

Wczorajsze spotkanie rozpoczęło się od minimalnej przewagi gospodarzy. Lazio kilkakrotnie zagroziło bramce Didy, jednak brazylijski bramkarz bez problemów obronił uderzenia Rocchiego i Pandeva. W 14. minucie doszło do niezwykle kontrowersyjnej sytuacji. Sędzia główny podyktował najpierw jedenastkę dla przyjezdnych za faul Muslery na Gilardino, po czym zmienił swoją decyzję i nakazał kontynuowanie gry. Podopieczni Carlo Ancelottiego bardzo szybko, bo już po dwóch minutach wyszli na prowadzenie, bowiem goalkeepera miejscowych pokonał Massimo Ambrosini, który oddał znakomity strzał z ponad trzydziestu metrów. Goście cieszyli się z prowadzenia zaledwie siedem minut. W 23. minucie Stafano Mauri wykorzystał dokładne dośrodkowanie Lorenzo De Silvestriego i ulokował piłkę w siatce Milanu. Mediolańczycy odzyskali jednak prowadzenie w 33. minucie. Po raz drugi w polu karnym przez Muslerę sfaulowany został Gilardino i tym razem arbiter bez wahania wskazał na jedenastkę. Rzut karny pewnie wykorzystał Kaka, który w 52. minucie podwyższył na 3:1, uderzając w krótki róg bramki gospodarzy.

Ostatnie fragmenty meczu należały do piłkarzy gości. W 72. minucie pierwszego gola w lidze włoskiej od kwietnia 2007 roku zdobył Alberto Gilardino, który kilka chwil później przegrał pojedynek „sam na sam” z bramkarzem „Biancocelesti”. Włoch był jednak skuteczny w 79. minucie, kiedy pięknym strzałem z woleja ustalił wynik spotkania na 1:5.

Dzięki wczorajszemu zwycięstwu Milan przerwał fatalną passę pięciu spotkań bez wygranej w Serie A i zdobył dopiero drugi komplet punktów w obecnym sezonie. „Rossoneri” awansowali na ósmą pozycję w tabeli i do prowadzącego Interu tracą siedem oczek. Z kolei Lazio wywalczyło w siedmiu meczach zaledwie siedem punktów i pozycja trenera stołecznych – Delio Rossiego „wisi na włosku”.

Lazio Rzym – AC Milan 1:5 (1:2)