Niemcy młodzieżowymi mistrzami Europy!

Nasi zachodni sąsiedzi pokonali Hiszpanię 1:0

30 czerwca 2017 Niemcy młodzieżowymi mistrzami Europy!

Zdecydowany faworyt turnieju w Polsce Hiszpania poległa w meczu finałowym z reprezentacją Niemiec 1:0. Kolejny raz potwierdza się, że Niemcy to "drużyna turniejowa". Tym samym zakończyły się organizowane przez nasz kraj mistrzostwa Europy, były to bardzo dobre zawody, które wypełniły w pełni swoje zadanie, czyli wypromowały młode talenty.

W Krakowie o godzinie 20:45 zaplanowany był ostatni mecz turnieju rozgrywanego w Polsce. Obie ekipy wyszły w następujących składach:

Ekipy i sędziowie gotowi, spotkanie mogło się rozpocząć.

Pierwsza połowa

Lepiej w mecz finałowy weszli Hiszpanie, którzy od początku spotkania chcieli zepchnąć swoich rywali do głębokiej defensywy, ale trwało to bardzo krótko, bo już w siódmej minucie Niemcy stworzyli dość groźną sytuację – po strzale Meyera i interwencji Kepy piłka wylądowała na słupku. Następnie spotkanie się zmieniło, to podopieczni Kuntza przejęli inicjatywę i starali się więcej atakować. Hiszpania stworzyła jedną sytuację po rzucie rożnym – po dośrodkowaniu Ceballosa główkował Bellerin, ale uderzył obok bramki.

Zaskakujące jest to, że to nasi sąsiedzi byli stroną dominującą w tym spotkaniu, bo to Hiszpanie byli głównym faworytem i styl ich gry z poprzednich meczów turnieju był całkowicie inny. Niemcy wciąż atakowali, dwukrotnie groźnie uderzał Gnabry, raz w boczną siatkę, a drugą jego próbę obronił golkiper. Hiszpania stworzyła jedną groźną sytuację po błędzie w rozegraniu przeciwników, jednak strzał Saula został zablokowany. Niemcy dużo atakowali i w końcu dopięli swego. Po ładnym dośrodkowaniu Toljana w 40. minucie Weiser pięknym uderzeniem głową przelobował bramkarza i wyprowadził na prowadzenie swoją drużynę. Do przerwy się już nic nie zmieniło i to Niemcy zeszli do szatni jako zespół wygrywający.

Druga połowa

Drugą część spotkania lepiej zaczęli Hiszpanie, jednak przez pierwsze dziesięć minut kompletnie nic z tego nie wynikało. Za to Niemcy zdążyli w tym czasie zdobyć aż cztery żółte kartki, wynikało to z tego, że grali oni bardzo blisko przeciwnika z dużą agresją. Spotkanie bardzo się zaostrzyło, było prowadzone od początku drugiej połowy w bardzo szarpanym przez faule tempie.

Ciekawostką jest  fakt, że na dachu stadionu Cracovii wylądowały podczas tego spotkania dwie piłki. Wracając do meczu, w 57 minucie groźnie za sprawą uderzenia Saula zaatakowała Hiszpania, jednak bramkarz Niemców wyszedł z tej sytuacji obronną ręką. Warto zauważyć, że był to pierwszy celny strzał Hiszpanii w tym meczu. Niemcy bardzo głęboko się cofnęli do defensywy, jednak odpowiedzieli na akcję Saula dwoma groźnymi atakami. Raz strzał Meyera z 11. metra został zablokowany, a w drugim przypadku to Gnabry w przegrał pojedynek sam na sam z Kepą.

W drugiej połowie działo się zdecydowanie więcej. W 71. mnucie Celades zdecydował się na drugą zmianę (pierwszą było wprowadzenie Gayi za Jonnego) za Sandro Ramireza wszedł Inaki Williams. Zaraz po tym świetną akcją popisał się Ceballos, ale piłka po jego strzale nieznacznie minęła bramkę przeciwnika. Hiszpania naciskała, ale nie nie dawało to wyrównania. Groźnie uderzał Deulofeu, ale również niecelnie.

Niemcy w końcówce spotkania wrócili do wysokiego i bardzo agresywnego pressingu, co skutecznie rozbijało ataki młodych Hiszpanów. Sędzia do regulaminowego czasu gry doliczył cztery minuty. Do końca nic się nie zmieniło, Hiszpania wyraźnie nie miała pomysłu, jak pokonać golkipera przeciwników i to Niemcy zostały młodzieżowym mistrzem Europy!