Minął dzień: Ligowa sobota

Kolejne kolejki ligowe są rozgrywane w całej Europie. Naprawdę dużo się dzisiaj działo. Gole strzelali również Polscy zawodnicy i to nie tylko w polskiej Ekstraklasie.

Zacznijmy od Wysp. Nadal nie do zatrzymania w Premiership jest  Arsenal Londyn. Dzisiaj pokonał West Ham United 0:1 (0:1). Grad goli było w Porstmuth gdzie miejscowa drużyna pokonała Reading aż 7:3 (2:1). Inny pretendenci do mistrzostwa grali różnie. FC Liverpool wygrał z Wigan 1:0 (0:0),a przeżywająca kryzys Chelsea zremisowała bezbramkowo z Fulham. Man. United gra jutro. W lidze szkockiej znowu wygrywa Celtic Glasgow.W 'polskim meczu’ pokonał 3:0 Dundee United z Grzegorzem Szamotulskim w bramce. Na boisku pojawił się w 82 minucie Maciej Żurawski.W Bundeslidze dwa gole zdobyli Polacy. Piątego gola w sezonie strzelił dla Arminii Bielefeld Artur Wichniarek, ale nic to nie dało, jego zespół przegrał aż 1:8 z Werderem Brema. A pierwsze trafienie w tym sezonie zaliczył Marcin Mięciel, który strzelił bramkę  w meczu z FC Nuernberg. W innych ciekawych meczach Karlsruher SC pokonał u siebie 3:1 Borussię Dortmund. Polak Jakub Błaszczykowski rozegrał całe spotkanie w barwach Borussii.
Bayer Leverkusen przegrał niewiele, bo 0:1 Bayernem Monachium. Inny zespół Polaka VfL Wolfsburg zremisował 2:2 z Hamburger SV., Jacek Krzynówek rozegrał w barwach gości 45 minut. Inne ligi zaczynają mecze później, a dokończenie kolejki jutro. Zapraszam do naszego serwisu gdzie będą zamieszczone wszystkie wyniki i tabele.

Rasiak znowu strzela

Grzegorz Rasiak już tak ma, że gra lepiej w klubie, niż w reprezentacji. Może dlatego, że mu lepiej płacą- nie wiemy. Strzelił gola w wyjazdowym, wygranym 2:1 meczu jego Southampton FC z Sheffield United., w drugiej lidze angielskiej. W 65 minucie tego meczu na murawę wszedł inny Polak, również napastnik Marek Saganowski. Trzeci Polak w drużynie Southampton FC bramkarz Bartosz Białkowski spędził mecz na ławce rezerwowych.

Liga Rosyjska

W meczu już 25 kolejki Rosyjskiej pierwszej ligi zespół Dawida Janczyka CSKA Moskwa przegrał 1:2 z liderem ligi Zenit Sankt Petersburg. Janczyk wszedł na ostatnią minutę meczu i o dziwo nie zdobył bramki. Rosyjska zespoły mają naprawdę ciężkie życie. Na niektóre mecze muszą podróżować niekiedy po kilka tysięcy kilometrów, w miejsca gdzie nawet jest zupełnie inny klimat.