9 grudnia 2015 Liga Mistrzów: Szczęsny z efektowną paradą, show Lewego i przerwana passa Zenitu
Beanbagsports.com

Środowe spotkania Ligi Mistrzów były kluczowe zwłaszcza dla angielskich drużyn. Chelsea i Arsenal uratowały honor drużyn z Wysp i ostatecznie awansowały do dalszej fazy rozgrywek. Do 1/8 finału dostała się także AS Roma, której bramki strzegł Wojciech Szczęsny.

W środę awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów zapewniły sobie następujące drużyny:

Grupa E: FC Barcelona; AS Roma
Grupa F: Bayern; Arsenal
Grupa G: Chelsea; Dynamo Kijów
Grupa H: Zenit Petersburg; Gent

Szczęsny ratuje Romę

Roma w ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów nie była pewna awansu, ale remis 0:0 z BATE uratował ekipę Szczęsnego. Ostatecznie „Wilki” zajęły drugie miejsce w tabeli grupy E. Podopiecznym Rudiego Garcii pomógł też remis Bayeru z Barceloną (1:1). Gdyby Niemcy wygrali z Katalończykami, to ekipa z Rzymu pożegnałaby się z Ligą Mistrzów. Do awansu Romy w dużym stopniu przysłużył się Wojciech Szczęsny. Parada Polaka bez wątpienia była akcją tego meczu.

Roma do 1/8 finału awansowała z najgorszym bilansem straconych goli.

Lewandowski znowu w trybie „Maradona”

Hiszpańskie media pisały ostatnio, że Lewandowski to synonim słowa „gol”. Trudno się z nimi nie zgodzić, patrząc na to, co wyprawia nasz rodak w barwach Bayernu. W meczu z Dynamem Zagrzeb „Lewy” strzelił DWIE BRAMKI W TRZY MINUTY i zapewnił Bawarczykom trzy punkty. Ważna wiadomość: na boisku nie było Robbena. To oczywiście żart, ale trzeba przyznać, że Polak swoją formą bardzo imponuje. Wszystkiego gole naszego snajpera znajdziecie TUTAJ! Mecz z Dynamem nie miał większego znaczenia, Bayern już dawno zapewnił sobie awans. Piłkarze z Zagrzebia w Lidze Mistrzów wygrali tylko jeden mecz.

Zenit nie pobił rekordu

W ostatniej kolejce Ligi Mistrzów Zenit jako jedyna drużyna miał szansę zaliczyć komplet zwycięstw w fazie grupowej. Andre Villas-Boas w starciu z Gent nie wystawił jednak w pierwszym składzie największych gwiazd zespołu. Na boisku zabrakło Hulka i Witsela. Ten pierwszy jest o jedną kartkę od zawieszenia na kolejny mecz i trener Zenitu zapewne nie chciał ryzykować utraty najlepszego zawodnika przed spotkaniem 1/8 finału. W meczu z Gent Zenit stracił pierwsze trzy punkty w tej edycji Ligi Mistrzów, ulegając rywalowi 1:2.

Valencia za burtą

Debiut Gary’ego Nevilla na ławce trenerskiej Valencii nie był udany. Jego zespół przegrał u siebie z Lyonem i pożegnał się z rozgrywkami Ligi Mistrzów. Valencia w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów nie zagrała już tak dobrze jak w ostatnim spotkaniu ligowym z Barceloną (1:1). To goście byli w tym meczu wyraźnie lepsi. „Nietoperze” przegrały z Lyonem 0:2 i zaprzepaściły jakiekolwiek szanse na awans. Ewentualna wygrana nic by im jednak też nie pomogła, bo swój mecz musiała także przegrać ekipa Gent, która wygrała w środę z Zenitem. Gole dla Lyonu na Mestalla zdobywali Cornet i Lacazette.