30 września 2014 Zabójcza pogoń Porto, wygrana Bate, remis Apoelu. Niespodzianki w 2. kolejce LM…

Wtorkowe spotkania Ligi Mistrzów skupiły uwagę wszystkich kibiców przede wszystkim na trzech szlagierowych pojedynkach: PSG vs Barcelona, Manchester City vs AS Roma oraz CSKA Moskwa vs Bayern Monachium. Skupmy się jednak na pozostałych meczach, w których działo się równie wiele. Czas na podsumowanie drugiej kolejki LM.

Pierwsze zwycięstwo w grupie odniosło Bate Borysów, które pokonało Athletic Bilbao 2:1. Spotkanie mało emocjonujące, dużo walki z obu stron. Gospodarze postawili na grę długimi, krosowymi podaniami, natomiast goście próbowali swoich sił w szybkich kontratakach. Wynik mógłby być bardziej okazały, ale niestety zawodników obydwu zespołów w drugiej połowie zawiodła skuteczność.

Do niespodzianki doszło na stadionie w Gelsenkirchen, gdzie miejscowe Schalke podejmowało słoweński Maribor. Niespodziewanie to goście otworzyli wynik spotkania, tyle że bramka strzelona przez Bohara była mocno kontrowersyjna. W momencie strzału jego kolega z zespołu był na ewidentnym spalonym. Być może nie brał udziału w akcji, ale znacznie utrudnił reakcję Fahrmannowi, ograniczając jego pole manewru. Zresztą zobaczcie sami.

Do wyrównania doprowadził niezawodny Klaas Jan-Huntelaar, który magicznym strzałem tuż przy lewym słupku nie dał szans bramkarzowi gości. Końcowy wynik: 1:1

Wisienką na torcie było starcie pomiędzy Szachtarem Donieck i FC Porto. Padły w nim aż cztery bramki, wszystkie dopiero w drugiej połowie, ponieważ wcześniej Yacine Brahimi (FC Porto) nie wykorzystał karnego. To goście prowadzili grę w tym spotkaniu i całkowicie zdominowali zespół z Ukrainy. Mimo przewagi zawodników z Portugalii, to właśnie gospodarze otworzyli wynik spotkania za sprawą Alexa Teixeiry. Szachtar dołożył jeszcze jedną bramkę w 87. minucie i już witał się z gąską, kiedy to do głosu doszli Portugalczycy, którzy doprowadzili do wyrównania w ciągu pięciu minut! Dwie bramki zdobył niezawodny snajper „Smoków” Jackson Martinez, który najpierw strzelił karnego, a potem po podaniu wypożyczonego z Barcelony Christiana Tello nie dał szans bezradnemu Andrijovi Pytaovovi. Ostateczny rezultat 2:2

Niestety Arkadiusz Milik przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych, a jego Ajaks zremisował na wyjeździe z Apoelem Nikozja 1:1.