Szalony mecz w Manchesterze i odbudowa Barcelony. Messi dogonił Raula

5 listopada 2014 Szalony mecz w Manchesterze i odbudowa Barcelony. Messi dogonił Raula

W kolejnym dniu z Ligą Mistrzów ponownie nie zabrakło emocji. Niespodzianki sprawiły ekipy Manchesteru City i Chelsea, które w czwartej kolejce straciły cenne punkty. Swój wizerunek odbudowała za to FC Barcelona, która pewnie wygrała z Ajaksem. Wszystkie bramki dla Katalończyków zdobył Lionel Messi, który w ten wieczór wyrównał rekord Raula w LM.

Najwięcej emocji bez wątpienia towarzyszyło nam w meczu Manchesteru City z CSKA Moskwa. „The Citizens” przegrali u siebie 1:2 i kończyli mecz w dziewiątkę. Najpierw z boiska wyleciał za drugą żółtą kartkę Fernandinho, a kilka minut po nim za ostry faul czerwoną kartkę obejrzał jedyny strzelec gola w tym meczu dla City – Yaya Toure.

Po przegranej z CSKA sytuacja „The Citizens” w grupie ma się bardzo nieciekawie. Podopieczni Pellegriniego zajmują obecnie ostatnią lokatę w tabeli z zaledwie dwoma punktami na koncie. Co najciekawsze, nie zdołali oni jeszcze wygrać w żadnym meczu grupowym LM.

Messi wyrównuje rekord Raula

Czwarta kolejka Ligi Mistrzów dla niektórych już okazała się decydującą o awansie. Z hiszpańskich drużyn do kolejnego etapu zakwalifikował się we wtorek Real Madryt, a w środę dołączyła do niego FC Barcelona. Katalończycy wygrali na wyjeździe z Ajaksem 2:0, co zapewniło im grę w dalszej fazie rozgrywek. Gra nie układał się im jednak najlepiej, zwłaszcza że na środku obrony zabrakło kontuzjowanego Mathieu. Pierwszy raz w tym sezonie na środku zagrał duet Bartra Mascherano. Ajax stworzył sobie kilka naprawdę groźnych okazji, ale „Blaugranę” w krytycznych sytuacjach ratował Ander Ter Stegen.

„Barca” nie zachwycała, ale to Katalończycy otwarli wynik meczu. Pod koniec pierwszej połowy strzałem GŁOWĄ golkipera gospodarzy pokonał Lionel Messi. Argentyńczyk dołożył jeszcze po przerwie drugiego gola i tym sposobem wyrównał rekord Raula pod względem największej liczby bramek w LM (71).

W meczu z Ajaxem debiut w tym sezonie Ligi Mistrzów zaliczył Luis Suarez. Dla napastnika Barcelony był to wyjątkowy mecz, bo zagrał przeciwko swojemu byłemu klubowi. Arkadiusz Milik wszedł na ostatnie pół godziny spotkania z „Dumą Katalonii”, ale za wiele zdziałać nie mógł, bo jego zespół od 70. minuty musiał sobie radzić w dziesiątkę. Drugą żółtą kartkę obejrzał Veltman.

Pewna wygrana Bayernu i problemy Chelsea

Z Robertem Lewandowskim w pierwszym składzie Bayern Monachium po raz drugi pewnie pokonał AS Roma. Tym razem Bawarczycy nie strzelili aż siedmiu bramek, ale pewnie zwyciężyli u siebie 2:0. Lewandowski gola nie zdobył, ale może pochwalić się asystą przy trafieniu Goetzego. Dzięki tej wygranej Bayern z kompletem zwycięstw po czwartej kolejce LM awansował do kolejnego etapu rozgrywek.

Do udanych czwartej kolejki LM podobnie jak Manchester City nie może zaliczyć też Chelsea Londyn. „The Blues” tylko zremisowali na wyjeździe z Mariborem 1:1. Podopieczni Mourinho byli na boisku lepszym zespołem, ale od 50. minuty to oni musieli gonić wynik. Po doprowadzeniu do remisu, szansę na zwycięskiego gola miał Eden Hazard, ale nie wykorzystał rzutu karnego.