Bohater Boateng i rekordowy Xavi – za nami pierwsza kolejka LM

17 września 2014 Bohater Boateng i rekordowy Xavi – za nami pierwsza kolejka LM

W drugim dniu z Ligą Mistrzów swoje mecze rozgrywały drużyny z grup EFGH. Mieliśmy hitowy mecz Bayernu z Manchesterem City, a w nim golazo Boatenga, efektowny debiut Brahimiego w Porto oraz rekordowy występ Xaviego. Padło również kilka bardzo zaskakujących wyników.

Mecz Bayernu z Manchesterem był niekwestionowanym hitem tej kolejki Ligi Mistrzów. Spotkanie było bardzo wyrównane, ale to Bawarczycy, tuż przed końcowym gwizdkiem zdołali zapewnić sobie zwycięstwo, po przepięknym golu Jerome’a Boatenga. Robert Lewandowski w tym spotkaniu niestety nie zachwycił. Polak nie oddał ani jednego celnego strzału na bramkę rywala. Poniżej prezentujemy zwycięską bramkę Bayernu.

PSG i Chelsea z problemami

W pierwszych, grupowych meczach Ligi Mistrzów niespodziewanie punkty straciło PSG i Chelsea Londyn. Obie ekipy zremisowały swoje spotkania 1:1. PSG zawitało do Amsterdamu, byłego klubu Zlatana Ibrahimovicia, gdzie Szwed został bardzo ciepło przywitany przez dawnych kibiców.

Zlatan bramki w Holandii nie zdobył, ale zaliczył asystę przy trafieniu Cavaniego. Gospodarze na 20 minut przed końcem gry zdołali jednak doprowadzić do remisu. Arkadiusz Milik pojawił się na boisku na ostatnie osiem minut spotkania, więc trudno nam jest ocenić jego występ po tak krótkim okresie gry.

W swoim meczu trzech punktów nie zdołała również skompletować londyńska Chelsea, która niespodziewanie zremisowała u siebie z Schalke 1:1. Londyńczykom nie pomogło nawet pojawienie się w drugiej połowie Diego Costy, który zmienił Didiera Drogbę.

Grad goli w Rzymie i niesamowity debiut Brahimiego

Zawodnicy Romy z przytupem rozpoczęli swoje pierwsze grupowe spotkanie. Drużyna z Rzymu pokonała CSKA Moskwa aż 5:1, już po 20 minutach meczu, prowadząc trzema bramkami. Goście, honorowego gola zdobyli dopiero pod koniec spotkania za sprawą Ahmeda Musy. Zwycięstwo zapewniło „Wilkom” pierwsze miejsce w tabeli grupy E.

Znakomity mecz w barwach FC Porto zaliczył również tego wieczoru Yacine Brahimi. Algierczyk w swoim debiucie w Lidze Mistrzów ustrzelił hat-tricka, a jego zespół ostatecznie pokonał Bate Borysów aż 6:0. Był to najwyższy wynik tej kolejki rozgrywek.

Xavi przeszedł do historii

FC Barcelona mecz z Apoelem Nikozja rozpoczęła z aż siedmioma wychowankami w pierwszym składzie. Debiut w seniorskiej drużynie zaliczył 19-letni Sergi Samper. Mecz z Apoelem był też wyjątkowy dla Xaviego Hernandeza, który rozegrał najwięcej meczów w historii Ligi Mistrzów. Hiszpan zrównał się tym wyczynem z Raulem Gonzalezem, zaliczając 142 występ w tych rozgrywkach. „Barca” ostatecznie wygrała spotkanie 1:0, po bramce Gerarda Pique w pierwszej połowie.