Oko na kadrowicza po Lidze Europy

23 października 2014 Oko na kadrowicza po Lidze Europy

Za nami kolejna kolejka rozgrywek Ligi Europejskiej. Tym razem, mimo iż kilku naszych reprezentantów pojawiło się na placu gry, raczej nie mamy powodów do radości.

Jako pierwszy na plac gry wybiegł Artur Jędrzejczyk wraz ze swoim Krasnodarem. Polak nie mógł być jednak zadowolony, bo jego zespół stracił aż cztery gole i przegrał na własnym obiekcie z Wolfsburgiem. Mimo wszystko kadrowicz Adama Nawałki zagrał całkiem niezłe spotkanie, a co może cieszyć, często brał udział w akcjach ofensywnych.

W zespole gości cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Mateusz Klich, co  patrząc na jego obecną sytuację,  jest dużym sukcesem.

W meczach rozgrywanych o 19:00 pojawili się kolejni Polacy.33 minuty w starciu z Aalborgiem rozegrał Łukasz Teodorczyk, zaś Grzegorz Krychowiak oraz Łukasz Szukała rozegrali pełne 90 minut. Reprezentacyjny obrońca został ponadto ukarany żółtą kartką.

I na tym kończyły się dość udane występy naszych kadrowiczów, gdyż w starciach, które rozpoczęły się o 21:00 od pierwszej minuty pojawił się tylko Waldemar Sobota. Paweł Kieszek oraz Kamil Glik musieli się zadowolić tylko siedzeniem na ławce rezerwowych. W przypadku kapitana Torino mogliśmy się jednak do tego przyzwyczaić, bo trenera rzadko korzystał z jego usług w europejskich pucharach.

O występie skrzydłowego Brugii również ciężko powiedzieć coś pozytywnego tym bardziej, że doskonałą ocenę wystawił mu trener, ściągając go z placu gry już przed upływem godziny spotkania.