23 września 2013 Koseckiego czeka dłuższa przerwa

Kontuzja, której nabawił się Jakub Kosecki w ostatnim spotkaniu T-Mobile Ekstraklasy, okazała się poważniejsza niż początkowo przypuszczano. Reprezentanta Polski czekają być może nawet trzy tygodnie przymusowego odpoczynku od piłki nożnej.

Jakub Kosecki nie pomoże Legii w najbliższym spotkaniu w LE
Jakub Kosecki nie pomoże Legii w najbliższym spotkaniu w LE (fot. Grzegorz Rutkowski / iGol.pl)

Kosecki opuścił murawę w spotkaniu z Górnikiem Zabrze w 30. minucie po tym, jak doznał urazu kolana. Zastąpił go Michał Żyro. Wyniki wczorajszych badań wykazały, że uraz uniemożliwi mu grę w ciągu najbliższych trzech tygodni: – Kuba naderwał więzozrost piszczelowo-strzałkowy. Przewidujemy, że czeka go około 2-3 tygodnie przerwy w treningach – poinformował dr Jacek Jaroszewski, lekarz mistrza Polski.

Nieprzychylna diagnoza oznaczać będzie dla 23-latka opuszczenie co najmniej trzech kolejek ekstraklasy, a także rywalizacji w Lidze Europy z Apollonem Limassol. Dodatkowo z Koseckiego nie będzie mógł skorzystać selekcjoner Fornalik, ustalając kadrę na mecze eliminacyjne z Ukrainą i Anglią. Z poprzedniego zgrupowania polskiej reprezentacji „Kosę” również wykluczyła kontuzja.