KMŚ: Zwycięstwo Sanfrecce Hiroshima

W meczu inaugurującym tegoroczne klubowe mistrzostwa świata zespół Sanfrecce Hiroshima pokonał 1:0 Auckland City. Gola na wagę zwycięstwa w 66. minucie zdobył Toshihiro Aoyama.

Świeżo upieczony mistrz japońskiej J-League podejmował na Yokohama-International Stadium klubowego mistrza Oceanii – drużynę Auckland City. Mecz był raczej jednostronnym widowiskiem. Gracze z Hiroszimy dominowali nad przeciwnikami, raz po raz próbując pokonać bramkarza gości – Williamsa. Taktyka przyjezdnych od początku była jasna. Nie pozwolić za dużo pograć dobrze wyszkolonym technicznie Japończykom i próbować swoich sił w kontratakach. Defensywne nastawienie poskutkowało tym, że pierwszy celny strzał piłkarze Auckland City oddali dopiero po 25 minutach.

W drugiej połowie zawodnicy Sanfrecce od samego początku kontrolowali sytuację na boisku. Efektem tego była bramka Toshihiro Aoyamy w 66. minucie. Silny strzał z prawej nogi na pewno przejdzie do historii. Była to 200. bramka w KMŚ. Bramka, która zapewniła Japończykom awans do kolejnej rundy.

Już 9 grudnia w Toyota City czeka ich kolejny mecz, tym razem ze zdobywcą afrykańskiej Ligi Mistrzów – Al-Ahly.