Katalonia pokonała Kolumbię

Reprezentacja Katalonii pokonała na Camp Nou w Barcelonie drużynę Kolumbii 2:1. Gole dla gospodarzy zdobyli Bojan i Joan Verdu. Dla przyjezdnych trafił Montero.

Mecze reprezentacji Katalonii nie należą do oficjalnych. Co więcej, piłkarze mogą jednocześnie występować w barwach Hiszpanii. Jest to drużyna złożona związanych z tym regionem zawodników. Wśród nich są m.in. Carles Puyol i Bojan Krkic.

W niedzielny wieczór na barcelońskim Camp Nou kibice wypełnili połowę trybun. Spotkanie nie obfitowało w wielkie emocje czy piękne akcje. Do tego goście, co było do przewidzenia, przyjechali w składzie raczej rezerwowym.

W ekipie gospodarzy zagrało aż czterech graczy wyśmienitej w tym sezonie Barcelony. Carles Puyol, Gerard Pique, Sergio Busquets i Bojan Krkic nie przypominali jednak w niczym tamtej drużyny.

Katalonia miała w całym meczu przewagę, jednak nie potrafiła jej przełożyć na więcej bramek. Gościom gola udało się zdobyć już w doliczonym czasie drugiej połowy za sprawą Freddy’ego Montero.