Juve wygrywa nudny mecz

5 maja 2014 Juve wygrywa nudny mecz

Juventus Turyn pokonał 1:0 (0:0) Atalantę Bergamo w meczu 36. kolejki Serie A. Ekipa ze stolicy Piemontu od wczoraj jest już oficjalnie mistrzem Włoch, po tym jak Roma przegrała w Katanii. „Stara Dama” podkreśliła więc swe panowanie, ale styl pozostawiał wiele do życzenia.

Od początku mecz nie należał do ciekawych i z minuty na minutę, kibice coraz bardziej tracili nadzieję, że widowisko się odmieni. Obydwa zespoły nie kwapiły się do ataków. Przeszło kwadrans przed końcem faworyci wyszli na prowadzenie, ale nawet po tym mecz nie zmienił się.

Gianluigi Buffon może się cieszyć ze swojego piątego mistrzostwa Włoch
Gianluigi Buffon może się cieszyć ze swojego piątego mistrzostwa Włoch (fot. Skysports.com)

W 10. minucie Giovinco znalazł się niepilnowany na szesnastym metrze i uderzył z woleja, ale nie trafił w bramkę. Tak na prawdę to jedyna sytuacja bramkowa, jaką stworzył sobie zespół Juve. Atalanta również nie była lepsza. Pierwszą połowę można było nazwać meczem na remis, ponieważ nie można było nic istotnego powiedzieć o grze obu ekip.

Druga połowa również nie należała do najciekawszych. W 66. minucie Juve stworzyło sobie świetną sytuację. Quagliarella uderzył z pola karnego, ale jego strzał obronił Consigli, do odbitej piłki dobiegł Pogba, uderzył i znów obronił golkiper, dobitka Carlosa Teveza poszybowała już obok bramki. W 72. minucie Juve wyszło na prowadzenie. Simone Padoin znalazł się świetnie w polu karnym i momentalnie uderzył. Piłka po słupku weszła do bramki obok bezradnego Consigliego. Wydawało się, że ta bramka pobudzi oba zespoły do gry, ale kibice spokojnie mogli prosić o zwrot pieniędzy za bilety. Gra wyglądała po bramce tak samo ospale, jak przed.