FC Basel mistrzem Szwajcarii

W ostatniej kolejce rozgrywek ligi szwajcarskiej, FC Basel pokonał w Bernie tamtejszy Young Boys. Drużyna z Bazylei przypieczętowała tym zwycięstwem tytuł mistrzowski.

Obie drużyny przed meczem miały tyle samo punktów, a więc było pewne, że zwycięzca zostanie mistrzem. Remis dawał upragniony tytuł ekipie Basel. To właśnie goście zdobyli prowadzenie w 39. minucie, po strzale Valentina Stockera. W drugiej połowie wynik meczu ustalił strzałem głową Australijczyk, Scott Chipperfield. Young Boys atakowało, ale podopieczni Vladimira Petkovicia nie potrafili znaleźć drogi do bramki broniącego w Basel Franco Costanzo. W 86. minucie wyrzucony z boiska został pomocnik gospodarzy Xavier Hochstrasser i zespół gospodarzy kończył mecz w dziesiątkę. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla gości.

Niemiecki menedżer drużyny FC Basel, Thorsten Fink, wywalczył swoje pierwsze trofeum w Szwajcarii. Dla klubu z Bazylei to już trzynasty tytuł mistrzowski.