Fabiański wylatuje z boiska, drużyna Wasilewskiego przegrywa

7 grudnia 2014 Fabiański wylatuje z boiska, drużyna Wasilewskiego przegrywa

Podsumowanie niedzielnych meczów Premier League.

West Ham United – Swansea 3:1
Dzięki zwycięstwu 3:1 ze Swansea West Ham awansował na trzecie miejsce w tabeli. Pierwszą bramkę strzelili jednak zawodnicy „Łabędzi”  za sprawą strzału Wilfireda Bony’ego. W 41. minucie wyrównał jednak Andy Carroll, który wykorzystał dośrodkowanie Jenkinsona i pokonał Fabiańskiego. W drugiej połowie w poprzeczkę trafił Bony, odpowiedź rywali była natychmiastowa i skuteczniejsza, gdyż w 66. minucie trafił ponownie Carroll, który główkował po wrzutce z rożnego. Dwie minuty później poza polem karnym Fabiański sfaulował Diafrę Sakho, za co został wyrzucony z boiska.Sędzia nie zauważył jednak, iż faulowany chwilę wcześniej zagrywał piłkę ręką. Osłabione Swansea próbowało jeszcze nawiązać walkę, jednak Sakho w 87. minucie ustalił wynik spotkania na 3:1.

Aston Villa – Leicester City 2:1

Leicester z Marcinem Wasilewskim w składzie podejmowało na wyjeździe przeciętnie grającą Aston Villę. Pierwszego gola zdobyli piłkarze beniaminka Premier League, błąd bramkarza Brada Guzana wykorzystał Leonardo Ulloa. Chwilę później wyrównali jednak gospodarze. Przy dośrodkowaniu z rzutu wolnego defensorzy gości kompletnie zaspali i nie upilnowali Ciarana Clarka, który głową skierował piłkę do bramki. Kolejne akcje często kończyły się spalonymi bądź faulami i zwycięski gol padł dopiero w 71. minucie. Świetnym rajdem po lewej flance popisał się Agbonlahor, dośrodkował do Benteke, ten zaś odegrał futbolówkę do niekrytego Alana Huttona, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza Leicester City. Niecałe 10 minut później z boiska wyrzucony został obrońca gości, Paul Konchesky . Całe zajście było nieco kontrowersyjne. Obrońca „Lisów” faulował Alana Huttona, między panami po chwili zaiskrzyło i stuknęli się głowami. Zawodnik Aston Villi zobaczył jednak tylko żółtą kartkę.