Borussia pokonała mistrza

Mistrz Niemiec, VfB Stuttgart przegrał 1:2 na własnym stadionie z Borussią Dortmund. Cały mecz w zespole gospodarzy rozegrał Jakub Błaszczykowski, na nietypowej dla niego prawej obronie.

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla gości. W 11. minucie Dede dośrodkował w pole karne VfB, a bramkarz Schaefer tak niefortunnie wypuścił piłkę z rąk, że odbiła się ona od Delpierre, a później wtoczyła do bramki.

Jeszcze przed przerwą gospodarze zdołali wyrównać. W 35. minucie, po rzucie rożnym wykonywanym przez Hitzlspergera, głową uderzył Fernando Meira.

Ostatnie słowo należało jednak do BVB. Na niespełna piętnaście minut przed końcem spotkania, Mladen Petric wpakował piłkę do bramki, po podaniu Federico.