Bez bramek w Lombardii

W spotkaniu inaugurującym 7. kolejkę włoskiej ekstraklasy Atalanta Bergamo zremisowała na własnym boisku z Udinese Calcio 0:0. Zgodnie z zapowiedziami w drużynie gości nie zagrał, przeżywający osobistą tragedię Antonio Di Natale.

Wbrew przedmeczowym prognozom spotkanie w Bergamo stało na bardzo niskim poziomie. W pierwszej połowie zawodnicy obu zespołów nie potrafili stworzyć ani jednej klarownej sytuacji do zdobycia gola. W drugiej części mecz się nieco ożywił, lecz kibice zgromadzeni na Stadio Atletti Azzurri nie doczekali się goli. W 81. minucie gospodarze mogli zdobyć zwycięską bramkę, jednak rzutu karnego nie wykorzystał napastnik Atalanty – Riccardo Zampagna.

Dzięki dzisiejszemu remisowi zespół Udinese awansował na piątą pozycję w tabeli Serie A, natomiast Atalanta Bergamo pozostała na ósmym miejscu.

Atalanta Bergamo – Udinese Caccio 0:0